reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© grzegorz kula dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 05 listopada 2018

Globalfoundries utworzyło nową spółkę

Globalfoundries wydzieliło spółkę Avera Semiconductor, która będzie oferowała rozwiązania ASIC (application-specific integrated circuit).
Avera Semi powstała w oparciu od 25-letnie doświadczenie Globalfoundries w dziedzinie projektowania układów ASIC, w tym okresie powstało ponad 2000 złożonych projektów ASIC. Avera Semi będzie zatrudniała ponad 850 osób, roczne przychody przekroczą 500 mln USD, a szacowana wartość projektów w technologii 14 nm to 3 mld USD. Jak podkreśla Globalfoundries w komunikacie, Avera Semi jest doskonale przygotowana, by oferować klientom projektowanie i rozwój produktów z wielu obszarów, w tym sieci przewodowych i bezprzewodowych, centrów danych, sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego oraz przemysłu kosmicznego i obronnego. Avera Semi będzie oferować dostęp do najnowszych technologii, poczynając od 7 nm, a także projektować układy w technologii 14/12 nm i starszych.

Szefem Avera Semi został Kevin O’Buckley, stojący na czele biznesu ASIC od 2015 roku, gdy przeszedł do Globalfoundries z IBM Microelectronics, w którym pracował niemal 20 lat.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
January 11 2019 20:28 V11.10.27-1