reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Mercedes Przemysł elektroniczny | 31 października 2018

Mercedes-Benz zwiększa tempo elektryfikacji

Mercedes-Benz zamierza zelektryfikować całą gamę modelową. Oznacza to dostępność napędu alternatywnego w każdym segmencie rynku – od smarta aż po duże SUV-y.

Elektryczna inicjatywa Mercedesa odbywa się pod nową marką rozwiązań technicznych i produktów EQ. „EQ” oznacza „elektryczną inteligencję” i czerpie z dwóch kluczowych wartości Mercedes-Benz: emocji oraz inteligencji.
Do 2022 roku Mercedes-Benz zamierza zelektryfikować całą gamę swoich produktów. Elektryczne alternatywy będą dostępne w każdym segmencie rynku, od smarta aż po SUV-y – w sumie ich gama ma obejmować ponad 130 wariantów, od pojazdów z 48-woltową instalacją elektryczną i EQ Boost przez hybrydy plug-in aż po auta całkowicie elektryczne z zasilaniem akumulatorowym lub ogniwami paliwowymi. - Napęd elektryczny stanowi istotny komponent mobilności jutra. Dlatego w najbliższych latach zainwestujemy ponad 10 mld EUR w nowe produkty EQ, a ponad miliard – w produkcję akumulatorów – powiedział Dieter Zetsche, dyrektor generalny Daimler AG i szef Mercedes-Benz Cars. Do 2025 r. elektryczne modele z zasilaniem akumulatorowym mają stanowić 15-25% całkowitej sprzedaży jednostkowej Mercedes-Benz Cars, zależnie od upodobań klientów i rozwoju publicznej infrastruktury ładowania. Jako pierwsza całkowicie na napęd elektryczny przestawi się marka smart. Wszystkie nowe smarty, które od 2017 r. są sprzedawane w USA, Kanadzie i Norwegii, mają napęd elektryczny. Od 2020 r. będzie dotyczyć to całej Europy, a wkrótce potem – pozostałych rynków. Producent ze Stuttgartu podkreśla, że jednym z priorytetów Mercedes-Benz jest dbałość o środowisko i że firma wykorzystuje wszystkie dostępne w tym celu środki: od ograniczenia zużycia surowców, aż po technologię produkcję i rozwiązania techniczne, które są łatwe w recyklingu lub regeneracji. Przekładając to na konkretne przykłady, Merdeces zapewnia, że trzecia generacja hybryd plug-in może pomóc poprawić jakość powietrza w miastach i miasteczkach, oferując możliwość lokalnie bezemisyjnej jazdy w każdym centrum miasta. Modele EQ Power oferują klientom korzyści z dwóch światów: w mieście przemieszczają się w trybie całkowicie elektrycznym, a podczas długich podróży korzystają z potencjału silnika spalinowego.
reklama
reklama
September 28 2020 14:54 V18.10.14-2