reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Volvo Przemysł elektroniczny | 29 października 2018

Volvo inwestuje w ładowanie elektryczne samochodów

Volvo Cars nabyło akcje przedsiębiorstwa zajmującego się ładowaniem samochodów elektrycznych FreeWire Technologies za pośrednictwem Volvo Cars Tech Fund.

- Co prawda strategia elektryfikacyjna Volvo Cars nie przewiduje bezpośredniego posiadania stacji ładujących, ale inwestycja we FreeWire wzmacnia jego generalne zaangażowanie we wspieranie szeroko pojętego przejścia do mobilności elektrycznej wraz z innymi partnerami – informuje Volvo w komunikacie.
FreeWire to mająca siedzibę w San Francisco firma, która jest pionierem w elastycznej technologii szybkiego ładowania akumulatorów elektrycznych aut. Specjalizuje się zarówno w stacjonarnych, jak i mobilnych technologiach szybkiego ładowania. Instalowanie tradycyjnych szybkich stacji ładowania jest zwykle pracochłonnym i kosztownym przedsięwzięciem, wymagającym mnóstwa elektrycznych usprawnień i przeróbek, pozwalających na przyłączenie stacji ładujących do głównych magistrali elektrycznych. Stacje ładujące FreeWire likwidują ten problem i wykorzystują zasilanie niskonapięciowe, dzięki czemu użytkownicy mogą po prostu korzystać z istniejących gniazd elektrycznych. Zgodnie ze strategią Volvo Cars, każdy nowy samochód Volvo, który wejdzie na rynek od roku 2019, będzie miał wersję zelektryfikowaną, a do 2025 r. firma ma zamiar osiągnąć 50-procentowy udział aut elektrycznych w swojej globalnej sprzedaży. - Przyszłość Volvo Cars jest elektryczna, co odzwierciedla nasze zaangażowanie – najgłębsze w branży – w elektryfikację całej naszej palety samochodów – powiedział Zaki Fasihuddin, dyrektor generalny Volvo Cars Tech Fund. - Aby akceptacja elektrycznych samochodów przez klientów była szersza, społeczność musi sprawić, by ładowanie auta elektrycznego było tak łatwe, jak napełnianie zbiornika w spalinowym samochodzie. Nasza inwestycja we FreeWire to dobitne zaakcentowanie ambicji Volvo na tym polu – dodaje przedstawiciel funduszu. Volvo Cars Tech Fund uruchomiono w tym roku w celu inwestowania w start-upy wysokotechnologiczne na całym świecie. Firma skupia swą działalność inwestycyjną na strategicznych trendach technologicznych transformujących przemysł motoryzacyjny, jak sztuczna inteligencja, elektryfikacja, autonomiczne prowadzenie czy usługi mobilności cyfrowej. W połowie roku Volvo Cars Tech Fund powiadomił o swej pierwszej inwestycji w Luminar Technologies, start-up zajmujący się rozwijaniem zaawansowanej technologii sensorycznej do wykorzystywania w autonomicznych pojazdach, z którym Volvo Cars współpracuje przy rozwijaniu i testowaniu technologii sensorycznej LiDAR w samochodach Volvo. - Przedsiębiorstwa, w które inwestuje Volvo Cars Tech Fund, skorzystają na tym, jako że mogą zwalidować technologie, przyspieszać swe wejście na rynek, a także potencjalnie mają szanse na dostęp do globalnej sieci Volvo Cars i uzyskanie unikatowej pozycji na samochodowym rynku chińskim – podkreśla firma w komunikacie. Źródło: Volvo
reklama
reklama
October 05 2022 12:09 V20.8.44-1