reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© tugores34_dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 19 października 2018

Micron przejmie resztę udziałów w JV z Intelem

Micron Technology zapowiedziało wczoraj, że chce przejąć od Intela udziały w stworzonej przez Micron i Intel spółce joint venture – IM Flash Technologies. Wartość transakcji to 1,5 mld USD.
W lipcu 2018 roku Micron i Intel porozumiały się w sprawie zakończenia partnerstwa w obszarze technologii 3D XPoint po finalizacji prac nad drugą generacją układów, co planowane jest na drugą połowę roku fiskalnego 2019. Obie firmy zamierzają potem działać niezależnie. Micron planuje wprowadzenie na rynek produktów 3D XPoint pod koniec 2019 roku, a przychody z tego tytułu mają wpływać od roku 2020. Na razie wspólna produkcja układów 3D XPoint będzie kontynuowana w zakładzie IM Flash w Lehi, w stanie Utah do momentu zamknięcia ogłoszonej wczoraj transakcji. IM Flash stanie się wówczas w całości spółką zależną Microna.

Dzięki temu przejęciu Micron będzie w stanie niezależnie prowadzić prace badawczo-rozwojowe oraz rozwijać produkcję układów w technologii 3D XPoint – pisze Micron w komunikacie. Jak zauważył prezes i dyrektor generalny firmy Micron, Sanjay Mehrotra, dzięki tej inwestycji Micron zyska dostęp do zakładu produkcyjnego w Utah, prowadzącego działalność B+R, w którym zatrudniona jest wysoko wykwalifikowana kadra.

Joint venture Intela i Microna – IM Flash Technologies – powstało w 2006 roku, obie firmy wniosły wówczas po 1,2 mld USD.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 14 2018 11:24 V11.8.1-2