reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Panasonic Przemysł elektroniczny | 19 października 2018

Panasonic uruchomił w Czechach nową linię produkcyjną

Panasonic AVC Networks Czech w Pilźnie w październiku tego roku rozpoczął produkcje pomp ciepła powietrze-woda pod marką Aquarea.
- Zapotrzebowanie na odnawialne źródła energii w Europie rośnie w tempie wykładniczym. Pompy ciepła AQuarea wykorzystują energię z powietrza na potrzeby ogrzewania, chłodzenia i ciepłej wody, zapewniając tańszą, czystszą i zrównoważoną alternatywę dla standardowych systemów elektrycznych opartych o paliwa kopalne – podkreśla Panasonic w komunikacie.

Nowa fabryka Panasonika rozpocznie z produkcją na jednej linii i będzie stopniowo zwiększała moce, aż do 40 000 sztuk pomp rocznie. Zgodnie ze średnioterminową strategią firmy, będzie to jeden z głównych zakładów produkcyjnych Aquarea.

Dotychczas Panasonic eksportował swoje pompy ciepła powietrze-woda z fabryki w Malezji. Nowa produkcja zlokalizowana w Europie umożliwi sprostanie rosnącemu popytowi na rozwiązania HVAC w regionie, a także znacząco wpłynie na skrócenie terminów dostawy.

Panasonic AVC Networks Czech s.r.o. rozpoczął działalność w 1996 roku. Zlokalizowana w Pilznie firma produkuje telewizory LCD, odtwarzacze i nagrywarki Blue-ray oraz pompy ciepła.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
January 17 2019 14:20 V11.11.0-1