reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Tesla Przemysł elektroniczny | 18 października 2018

Tesla wybuduje gigafabrykę w Szanghaju

Tesla podpisała umowę zakupu działki w Szanghaju na potrzeby budowy Gigafactory 3 – swojej pierwszej fabryki zlokalizowanej poza Stanami Zjednoczonymi.
Tesla zapłaciła 973 mln CNY, czyli około 140,5 mln USD za prawo do użytkowania działki o powierzchni ponad 860 tys. m kw. przez 50 lat. Porozumienie z władzami Szanghaju umożliwi Tesli rozwój na największym na świecie rynku samochodów elektrycznych.

- Misją Tesli jest przyspieszenie przejścia świata na zrównoważoną energię, nie tylko poprzez elektryczne samochody, ale także produkty do wytwarzania i przechowywania energii – powiedział Robin Ren, wiceprezes Tesli ds. globalnej sprzedaży.

Pierwsza partia samochodów elektrycznych ma zejść z linii produkcyjnych szanghajskiej fabryki w ciągu trzech lat. Początkowe moce produkcyjne zakładu wyniosą około 250 tys. samochodów, a docelowo sięgną 500 tys. sztuk.

Aktualnie Tesla sprzedaje w Chinach samochody produkowane w fabryce w Stanach Zjednoczonych, więc dodając koszty transportu i cła ceny produktów Tesli są o wiele wyższe niż w przypadku oferty lokalnych producentów.

W lipcu tego roku Tesla podpisała też umowę z władzami Szanghaju dotyczącą wspólnego rozwoju i promocji technologii elektrycznych pojazdów. W tym samym miesiącu rozpoczęła działalność spółka Tesla (Shanghai) Co oraz Tesla (Shanghai) Electric Vehicle Research and Development Innovation Center.

Źródło: www.shanghai.gov.cn
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 14 2018 11:24 V11.8.1-1