reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© hannu viitanen dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 19 października 2018

Toshiba wybuduje kolejną fabrykę

Toshiba Corporation zamierza zwiększyć moce produkcyjne w zakresie litowo-jonowych akumulatorów SCiB, budując w tym celu zakład w Jokohamie.
Produkcją i sprzedażą akumulatorów SCiB zajmuje się obecnie spółka Toshiba Infrastructure Systems & Solutions Corporation (TISS). Fabryka tych produktów znajduje się w Kashiwazaki, w prefekturze Niigata.

Toshiba przewiduje, że popyt na SCiB będzie bardzo silny i stąd decyzja o budowie kolejnej fabryki w Jokohamie. W nowym obiekcie o powierzchni 27 tys. m kw. znajdzie się także centrum rozwoju technologii. Budowa zakładu rozpocznie się w lipcu 2019 roku, a zakończenie prac planowane jest na październik roku 2020. Wartość inwestycji to 16,2 mld JPY (ponad 140 mln USD).

Baterie SCiB Toshiby zadebiutowały na rynku w 2008 roku, natomiast w 2017 roku firma zaprezentował nową generację tych ogniw z anodą wykonaną z tlenku z dodatkiem niobu (NTO) (wcześniej anoda była wykonana z tlenku litowo-tytanowego). Baterie SCiB przeznaczone są do zastosowania m.in. w pojazdach elektrycznych i hybrydowych oraz w pojazdach szynowych.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 14 2018 11:24 V11.8.1-2