reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Panattoni Przemysł elektroniczny |

BSH buduje fabrykę zmywarek w Łodzi

Inwestycja BSH o powierzchni blisko 58 500 m kw. powstaje w Łodzi, w sąsiedztwie Central European Logistics Hub.

Panattoni zrealizuje kolejną inwestycję dla firmy BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o. Jest nią powstająca w Łodzi fabryka zmywarek o powierzchni blisko 58 500 m kw. z halą produkcyjną o metrażu 47 400 m kw. i powierzchnią biurowo-socjalną liczącą 9500 m kw. W obiekcie powstanie centrum testów i rozwoju zmywarek. Sama inwestycja dostosowana będzie do potrzeb Przemysłu 4.0. - integracji zasobów ludzkich oraz sterowanych cyfrowo maszyn z Internetem i technologiami informacyjnymi, a także wyposażona w inteligentny system zarządzania budynkiem (BMS). Ponadto zastosowane będą rozwiązania optymalizujące zużycie energii i zasobów.
Panattoni Europe wmurował wczoraj, 15 października, kamień węgielny pod budowę fabryki zmywarek BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego, dedykowanej Przemysłowi 4.0. Zakończenie prac budowlanych i przekazanie obiektu inwestorowi planowane jest na początek 2019 r., zaś pierwsze urządzenia opuszczą fabrykę w połowie 2019 r.
Zakład produkcyjny zrealizowany zostanie w formule build-to-own (BTO) - czyli na własność inwestora - tuż obok wielkopowierzchniowego centrum logistycznego BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego, powstałego w ramach największego w Polsce kompleksu dystrybucyjnego Central European Logistics Hub Panattoni Europe. Fabryka na co dzień będzie współpracować z centrum logistycznym, które posiada wewnętrzną stację kolejową. Z tego powodu pomiędzy budynkami powstaną zadaszone i obudowane łączniki o długości 58 m każdy, co pozwoli na płynny przepływ materiałów między fabryką a centrum logistycznym, a także usprawni logistykę gotowych produktów z fabryki do miejsc docelowych. BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego dysponuje w Polsce portfolio AGD marek takich jak Bosch, Siemens, Gaggenau i Zelmer, a także posiada sześć fabryk. W dwóch wrocławskich zakładach produkowane są piekarniki i lodówki, w podrzeszowskiej Rogoźnicy mały sprzęt AGD, zaś w trzech łódzkich zakładach pralki, suszarki do ubrań i zmywarki. I to właśnie ta ostania fabryka zyska nowy adres. Dzięki przeniesieniu doczasowego zakładu do budowanej przez Panattoni Europe fabryki, firma może dwukrotne zwiększyć produkcję i docelowo w długiej perspektywie czasowej zatrudnić nawet do 1500 pracowników, zaś wytwarzane urządzenia eksportowane będą na rynki globalne. - Produkujemy coraz więcej, eksportujemy coraz więcej, a co za tym idzie, potrzebujemy coraz więcej przestrzeni – wyjaśnia Konrad Pokutycki, prezes zarządu BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego i dodaje - Nowa fabryka produkować będzie między innymi zmywarki wyposażone w system Home Connect, autorskie rozwiązanie BSH bazujące na internecie rzeczy. Dzięki tej platformie użytkownicy mogą zdalnie zarządzać AGD oraz otrzymują poszerzone spektrum funkcji. Nowością dla fabryki będą zmywarki o szerokości czterdziestu pięciu centymetrów. Ta platforma urządzeń będzie produkowana w Polsce po raz pierwszy. Oprócz zakładów produkcyjnych firma posiada również centra usług wspólnych. Pracują one na potrzeby BSH na całym świecie, w takich obszarach jak: usługi informatyczne, księgowe, handel zagraniczny czy centralne zakupy. BSH w Polsce rozwija Centrum Badań i Rozwoju w Łodzi oraz Centrum Kompetencyjne Digital & E-Commerce. Źródło: Panattoni
March 29 2023 21:41 V20.13.15-1
reklama
reklama