reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© PixabayDarkoStojanovic Przemysł elektroniczny | 15 października 2018

Scope Fluidics rozpoczyna industrializację chipa w projekcie PCR|ONE

Spółka biotechnologiczna Scope Fluidics nawiązała współpracę z niemieckim producentem chipów do systemów laboratoryjnych Microfluidic ChipShop GmbH, wyspecjalizowanym w technologiach mikroprzepływowych.
Celem współpracy jest optymalizacja jednorazowych kartridży PCR|ONE pod kątem kosztowym, jak i technologii produkcji. Jednocześnie Microfluidic ChipShop opracuje propozycję produkcji przemysłowej panelu PCR|ONE, w tym oszacowanie wydatków niezbędnych do poniesienia przy określonej wielkości planowanej produkcji. Termin realizacji tej fazy procesu wdrożenia do produkcji wynosi trzy miesiące.

- Zgodnie z harmonogramem działań wchodzimy w bardzo istotny etap rozwoju systemu PCR|ONE – etap przygotowania do produkcji pierwszych serii produktu. W ciągu kolejnych trzech miesięcy doprecyzujemy szczegóły najważniejszego procesu we wdrożeniu systemu PCR|ONE na drodze do certyfikacji CE-IVD. Microfluidic ChipShop to renomowany partner, z wieloletnim doświadczeniem w produkcji układów diagnostycznych dla diagnostyki medycznej – mówi prof. Piotr Garstecki, współzałożyciel, istotny akcjonariusz i prezes zarządu Scope Fluidics. - W najbliższym czasie planujemy rozpocząć z innym partnerem współpracę w zakresie industrializacji samego urządzenia – dodaje.

System PCR|ONE ma zostać dopuszczony do komercyjnego obrotu do połowy 2020 r. Jednocześnie w tym samym czasie ma być zakończona unijna certyfikacja urządzenia. W pozyskaniu nabywcy systemu ma pomóc amerykański doradca Clarifield International, z którym Scope Fludics pod koniec lipca podpisał umowę. Komercjalizacja projektu będzie polegała na sprzedaniu całej spółki wraz z kompletnym pakietem własności intelektualnej, rozwoju produktu i rejestracji urządzenia. Przyszła transakcja będzie miała wpływ na potencjał dywidendowy. Model biznesowy Scope Fluidics zakłada wypłatę dywidendy o wartości co najmniej połowy zysku wygenerowanego ze sprzedaży projektu.

System PCR|ONE przeprowadza w pełni automatyczną analizę materiału genetycznego patogenów bakteryjnych i wirusowych – może rozpoznać do kilkudziesięciu patogenów w ciągu kilkunastu minut od pobrania próbki. Parametry działania systemu obecnie są na etapie weryfikacji w docelowym środowisku laboratoryjnym. Testy funkcjonalne urządzenia PCR|ONE prowadzone są przez największą ogólnopolską sieć laboratoriów ALAB. Planowany termin zakończenia testów przypada na czwarty kwartał br.

W ramach projektu firma będzie oferować dwa panele ukierunkowane na najpoważniejsze zagrożenia dla zdrowia człowieka. Pierwszy z nich to panel wykrywający oporne na metycylinę szczepy gronkowca złocistego (MRSA), będące częstą przyczyną zakażeń wewnątrzszpitalnych, które wykazują wysoką antybiotykooporność. Drugi panel będzie wykrywał Clostridium difficile, beztlenową bakterię, która w sprzyjających warunkach wywołuje bardzo groźne zapalenie jelita grubego. W przyszłości Spółka będzie mogła z łatwością rozszerzyć funkcjonalność systemu PCR|ONE o nowe panele badań.

System PCR|ONE stanowi odpowiedź na wysokie zapotrzebowanie opracowania metod szybkiej i skutecznej diagnostyki medycznej, w szczególności szpitalnej. Zakażenia szpitalne dotyczą 5-10 proc. wszystkich hospitalizowanych pacjentów i są odpowiedzialne za śmierć blisko 25 proc. z nich.

© Scope Fluids
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 14 2018 11:24 V11.8.1-2