reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© kentoh dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 12 października 2018

Cormay pozyskał z emisji akcji 7 mln PLN

Biotechnologiczna spółka sprzedała wszystkie 7 mln akcji serii M. Pozyskane środki z emisji sfinansują dalsze inwestycje w przygotowanie nowych analizatorów do sprzedaży.
Nowe walory zaoferowano w drodze subskrypcji prywatnej z wyłączeniem prawa poboru. W pierwszej kolejności zarząd mógł zaoferować akcje inwestorom, którzy w dniu walnego uchwalającego emisję dysponowali co najmniej 0,5-proc. udziałem. Walory sprzedawano po 1 zł za sztukę.

- Należycie objętych i opłaconych zostało 7.000.000 akcji serii M. Do sfinalizowania podwyższenia kapitału zakładowego w drodze emisji ww. akcji wymagany jest w szczególności odpowiedni wpis w rejestrze przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego. Spółka zamierza niezwłocznie złożyć do sądu właściwy wniosek o jego dokonanie – czytamy w komunikacie Cormaya.

Cormay pracuje nad komercjalizacją nowych analizatorów: biochemicznego Equisse oraz hematologicznych Hermes Senior i Junior. Pierwsze, w wersji 1.0, pracując w wybranych laboratoriach w kraju. Jeszcze w tym roku Cormay spodziewa się sprzedaży pierwszych egzemplarzy urządzenia zagranicą. Równolegle kontynuuje prace nad opracowaniem nowej, tańszej w produkcji wersji urządzenia – Equisse 2.0. Chce w I połowie 2019 r. być gotowy do wyjścia na globalny rynek z bardziej konkurencyjną cenowo wersją Equisse.

Spółka wiąże duże nadzieje z rozwojem analizatorów biochemicznych i hematologicznych. Określa je mianem strategicznych.

Źródło: akcjonariat.pl

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2