reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 11 października 2018

Micron zainwestuje 100 mln USD w start-upy

Micron Ventures ogłosił, że zainwestuje nawet 100 mln USD w start-upy technologiczne, które zajmują się rozwojem sztucznej inteligencji.
Micron ogłosił swoje plany podczas odbywającego się w San Francisco Micron Insights 2018, podczas którego eksperci branżowi dyskutowali o przyszłości technologii oraz o tym, jaką rolę w obecnych przemianach odgrywają układy pamięci.

Micron Insights 2018 roku ma miejsce się w czasach, gdy sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe to główne tematy w wielu branżach, ale jednocześnie większość przedsiębiorstw jest wciąż na wczesnym etapie rozwoju jeśli chodzi o eksperymenty z tymi technologiami. Jako że firmy opracowują coraz bardziej złożone systemy AI i uczenia maszynowego przeznaczone do pracy w zaawansowanych aplikacjach, rośnie rola hardware’u stosowanego w takich projektach. Dlatego tak ważne jest, by zwrócić szczególną uwagę na systemy obliczeniowe i magazynowania danych, aby uniknąć ograniczenia wydajności i zapewnić lepsze wyniki – podkreśla Micron w komunikacie.

Micron Ventures uruchomiono w 2006 roku, organizacja inwestuje w start-upy technologiczne, których działalność wpisuje się w cele strategiczne Micronu. Celem Micron Ventures jest wsparcie przedsiębiorców, którzy rewolucjonizują różne branże, wdrażając aplikacje sztucznej inteligencji, w takich obszarach jak AR/VR czy autonomiczna jazda.

Micron Ventures poinformowało, że 20% z zaplanowanych 100 mln USD zostanie zarezerwowane dla firm prowadzone przez kobiety i inne niedoreprezentowane grupy.

Dodatkowo Micron ogłosił, że Micron Fundation przeznaczy 1 mln USD w postaci grantów dla uniwersytetów i organizacji non-profit, które zajmują się rozwojem sztucznej inteligencji.

- Naszym celem jest przyspieszenie rozwoju sztucznej inteligencji poprzez inwestycje w edukację. Chcemy także, by pionierzy tej technologii odwzorowywali różnorodność i bogactwo świata, w którym żyjemy oraz by budowali przyszłość, w której sztuczna inteligencja przynosi korzyści nam wszystkim – powiedziała Dee Mooney, dyrektor wykonawcza Micron Foundation.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1