reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 11 października 2018

Volvo i NVIDIA zacieśniają więzi

Sztuczna inteligencja wkroczy do aut następnej generacji z fabryk szwedzkiego producenta – Volvo wybiera NVIDIA Drive AGX Xavier.
Drive AGX Xavier to komputer pokładowy AI, który ma umożliwić Volvo wprowadzenie technologii autonomicznej jazdy do swoich samochodów, zmniejszając przy tym koszty rozwoju i obsługi. Pierwsza wersja, która pojawi się na rynku ma zapewniać autonomię na Poziomie 2+. Produkcja ma ruszyć w 2020 roku.

Oparta na procesorach NVIDIA platforma umożliwi Volvo wdrażanie nowych usług komunikacji, technologii zarządzania energią, opcji personalizacji w samochodzie i technologii autonomicznej jazdy.

Najnowsze porozumienie pogłębi istniejące już partnerstwo Volvo Cars i NVIDIA. W zeszłym roku firmy rozpoczęły współpracę na systemami i oprogramowaniem do autonomicznej jazdy. Uczestniczy w tym spółka joint venture Volvo i Autoliv – Zenuity.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2