reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

Samsung otworzy drugi inkubator w Polsce

Jeszcze w tym roku, otworzymy w Polsce drugi inkubator - ogłosił Daniel Ahn, starszy wiceprezes R&D Software Security w firmie Samsung podczas konferencji Cybersec w Krakowie. Głównym obszarem zainteresowań nowej, zlokalizowanej w Lublinie, placówki będzie cyberbezpieczeństwo.

W ramach lubelskiego Inkubatora Samsung powstawać będą projekty z obszaru cyberbezpieczeństwa. Wśród nich znajdą się technologie i rozwiązania zapewniające bezpieczeństwo systemom inteligentnym, umożliwiające zbieranie danych i ich przetwarzanie oraz komunikację.
- Budowanie zaufania i tworzenie sprawdzonych rozwiązań z zakresu cyberbezpieczeństwa wymaga trzech ściśle ze sobą współpracujących elementów: przeszkolonych ekspertów, odpowiednich technologii i zrozumiałych i jasnych procedur. Właśnie na nich opieramy naszą pracę w Samsung Electronics – powiedział Daniel Ahn.
Start-upy, które zakwalifikują się do programu otrzymają stałe wsparcie zarówno menedżerów, jak i inżynierów firmy Samsung, w tym ekspertów warszawskiego instytutu R&D firmy. Najlepsze z projektów mogą także liczyć na dofinansowanie. Oprócz wsparcia młodych przedsiębiorców, nowy Inkubator Samsung zaoferuje także bogaty program skierowany do mieszkańców Lublina, obejmujący szkolenia, warsztaty z kodowania czy hackatony. Jak podkreśla firma, Polska jest dla marki Samsung niezwykle istotnym rynkiem, nie tylko pod względem sprzedaży, ale również zaangażowania firmy w wiele inicjatyw. - Nie tylko podnosimy kompetencje cyfrowe Polaków, lecz także staramy się wyrównywać szanse młodych, zdolnych przedsiębiorców, którzy potrzebują wsparcia w prowadzonych projektach. Po ogromnym sukcesie pierwszego otwartego w Rzeszowie Samsung Inkubatora, zdecydowaliśmy się na stworzenie kolejnego – tym razem w Lublinie. Wybór właśnie tych miast jest nieprzypadkowy. To duże ośrodki akademickie, a jednocześnie obszary, które w dalszym ciągu potrzebują wsparcia dla adaptacji najnowszych technologii – podkreśliła CSV & Partnership Manager w Samsung Electronics Polska Magdalena Olborska. Lublin to drugie miasto, w którym powstanie Samsung Inkubator. Pierwsza tego typu inicjatywa od ponad roku funkcjonuje już w Rzeszowie i koncentruje się na obszarze internetu rzeczy (IoT) i machine learning. Grono start-upów objętych wsparciem obejmuje już 12 projektów, w tym projekt inteligentnych luster WiseGlass, czy JiTiV – system smart home, który wspomaga użytkowników w efektywnym wykorzystaniu energii elektrycznej.

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 13 2024 16:53 V22.3.28-1