reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Omron
Przemysł elektroniczny |

Omron otworzy w Polsce Innovation Lab

18 października 2018 roku w Tychach Omron otworzy pierwsze w Polsce laboratorium innowacji, w którym, dzięki odtworzonym realiom środowiska produkcyjnego, będzie można opracowywać i testować innowacyjne aplikacje wspierające wizję inteligentnej i autonomicznej produkcji.

Inwestycja firmy Omron w laboratoria innowacji w całej Europie ma na celu zapewnienie obecnym i przyszłym partnerom biznesowym swobodnego dostępu do zaawansowanej infrastruktury technicznej. Dzięki temu zyskają oni możliwość pracy nad projektami przy wykorzystaniu w pełni funkcjonalnych cel zrobotyzowanych w środowisku zbliżonym do realiów zakładu produkcyjnego. Innovation Lab ma także zagwarantować środki niezbędne do transferu wiedzy podczas seminariów, warsztatów i praktycznych szkoleń, jak również zapewnić specjalistyczne wsparcie techniczne dla najbardziej zaawansowanych rozwiązań technicznych. Laboratorium jest ponadto miejscem spotkań dla integratorów systemów, producentów maszyn i użytkowników końcowych, służącym wymianie doświadczeń i networkingowi – informuje Omron w komunikacie. Laboratorium innowacji Omron w Tychach ma stać się centrum innowacji dla nowoczesnego przemysłu. Zostało ono wyposażone w takie urządzenia, jak roboty przemysłowe różnych typów, systemy wizyjne i nowoczesne układy sterowania, z których będą mogli skorzystać inżynierowie automatycy, robotycy oraz programiści PLC. Ambicją firmy Omron jest też, by kadra menadżerska z sektora przetwórstwa przemysłowego była częstym gościem nowo otwartego laboratorium. Otwarcie Innovation Lab odgrywa również istotną rolę w programie partnerskim firmy Omron. Integratorzy systemów i producenci maszyn mogą korzystać z laboratorium oraz wiedzy eksperckiej inżynierów Omron w celu opracowywania założeń prowadzonych projektów, przygotowywania projektów proof of concept, a także prowadzenia własnych testów i badań. Oddziały Omron we Francji, Niemczech, Włoszech i Wielkiej Brytanii prowadzą już laboratoria innowacji, a Innovation Lab w Tychach uzupełni sieć europejskich laboratoriów Omron, umacniając pozycję firmy w Polsce, Czechach i na Węgrzech. Ambicją firmy jest wspieranie rozwoju technicznego i gospodarczego regionu poprzez transfer wiedzy oraz ułatwianie dostępu do zaawansowanych rozwiązań robotyki i sterowania przemysłowego dla lokalnych fabryk i producentów maszyn.
Firma © Omron powstała w 1933 i oferuje innowacyjne rozwiązania i technologie dla przemysłu. Grupa Omron zatrudnia obecnie około 39 000 pracowników na całym świecie, a jej obroty wynoszą ponad 6 mld EUR.

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2