reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Omron Przemysł elektroniczny | 10 października 2018

Omron otworzy w Polsce Innovation Lab

18 października 2018 roku w Tychach Omron otworzy pierwsze w Polsce laboratorium innowacji, w którym, dzięki odtworzonym realiom środowiska produkcyjnego, będzie można opracowywać i testować innowacyjne aplikacje wspierające wizję inteligentnej i autonomicznej produkcji.
Inwestycja firmy Omron w laboratoria innowacji w całej Europie ma na celu zapewnienie obecnym i przyszłym partnerom biznesowym swobodnego dostępu do zaawansowanej infrastruktury technicznej. Dzięki temu zyskają oni możliwość pracy nad projektami przy wykorzystaniu w pełni funkcjonalnych cel zrobotyzowanych w środowisku zbliżonym do realiów zakładu produkcyjnego. Innovation Lab ma także zagwarantować środki niezbędne do transferu wiedzy podczas seminariów, warsztatów i praktycznych szkoleń, jak również zapewnić specjalistyczne wsparcie techniczne dla najbardziej zaawansowanych rozwiązań technicznych. Laboratorium jest ponadto miejscem spotkań dla integratorów systemów, producentów maszyn i użytkowników końcowych, służącym wymianie doświadczeń i networkingowi – informuje Omron w komunikacie.

Laboratorium innowacji Omron w Tychach ma stać się centrum innowacji dla nowoczesnego przemysłu. Zostało ono wyposażone w takie urządzenia, jak roboty przemysłowe różnych typów, systemy wizyjne i nowoczesne układy sterowania, z których będą mogli skorzystać inżynierowie automatycy, robotycy oraz programiści PLC. Ambicją firmy Omron jest też, by kadra menadżerska z sektora przetwórstwa przemysłowego była częstym gościem nowo otwartego laboratorium. Otwarcie Innovation Lab odgrywa również istotną rolę w programie partnerskim firmy Omron. Integratorzy systemów i producenci maszyn mogą korzystać z laboratorium oraz wiedzy eksperckiej inżynierów Omron w celu opracowywania założeń prowadzonych projektów, przygotowywania projektów proof of concept, a także prowadzenia własnych testów i badań.

Oddziały Omron we Francji, Niemczech, Włoszech i Wielkiej Brytanii prowadzą już laboratoria innowacji, a Innovation Lab w Tychach uzupełni sieć europejskich laboratoriów Omron, umacniając pozycję firmy w Polsce, Czechach i na Węgrzech. Ambicją firmy jest wspieranie rozwoju technicznego i gospodarczego regionu poprzez transfer wiedzy oraz ułatwianie dostępu do zaawansowanych rozwiązań robotyki i sterowania przemysłowego dla lokalnych fabryk i producentów maszyn.

Firma © Omron powstała w 1933 i oferuje innowacyjne rozwiązania i technologie dla przemysłu. Grupa Omron zatrudnia obecnie około 39 000 pracowników na całym świecie, a jej obroty wynoszą ponad 6 mld EUR.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1