reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Jakub Jirsak Dreamstime.com Rynki | 10 października 2018

Odbicie na rynku monitorów LCD

Według prognoz firmy analitycznej TrendForce, po siedmiu latach spadków rynek monitorów LCD w 2018 roku pójdzie w górę o 1,5%.
Liczba monitorów LCD sprzedanych w 2018 roku szacowana jest na 126 mln sztuk, co oznaczałoby 1,5% wzrost po siedmiu latach spadków, raportują analitycy WitsView, oddziału firmy TrendForce. Główne czynniki wzrostu to niższe ceny paneli oraz rosnący popyt na rynku Ameryki Północnej. Znaczenie ma też dobra sprzedaż w takich niszach, jak monitory dla graczy czy monitory bezramkowe.Ceny paneli LCD spadają od kwietnia 2017 roku, a niskie i średnie przedziały cenowe tych produktów sprawiły, że markowi dostawcy monitorów poprawili zyskowność i będą zwiększać sprzedaż. Najwyższej dynamiki wzrostu można się spodziewać w przypadku acera (prognoza na 2018 rok: +15,2% r/r ), który mocno skorzystał z silnego popytu w segmencie monitorów dla graczy i w rankingu rocznym dostawców monitorów LCD uplasuje się na 7. miejscu.

Analitycy WitsView zwracają uwagę na fakt, że dobra sytuacja ekonomiczna w Ameryce Północnej przyczyniła się do wzrostu popytu zarówno ze strony indywidualnych klientów, jak i firm. W związku z tym Dell, HP i ViewSonic mogą w tym roku odnotować rekordową sprzedaż, rosnącą odpowiednio o 7,5%, 10,6% i 9,2% r/r.

Natomiast jeśli chodzi o Samsunga, to wygląda na to, że w tym roku wyprzedzi go koreański rywal – LGE, bo koncern nastawił się na produkcję wysokomarżowych produktów i sprzedaje mniej monitorów o przekątnej poniżej 21,5 cala.© WitsView

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1