reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© verticalarray dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 10 października 2018

Vigo System kupuje sprzęt do produkcji półprzewodników za 2,6 mln EUR

Vigo System nie przestaje nas zasypywać wiadomościami, a najnowszy news dotyczy dostawy systemu epitaksjalnego przez niemiecką firmę Aixtron SE.
Termin dostawy wyznaczono na 20 maja 2019 roku, a wartość umowy opiewa na 2,6 mln EUR. Kontakt z Aixtron SE obejmuje dostarczenie systemu, jego instalację i uruchomienie oraz przeszkolenie pracowników.

Zakup urządzenia ma związek z planowanym uruchomieniem produkcji materiałów półprzewodnikowych dla fotoniki podczerwieni. Spółka realizuje nową inwestycję z Włodzimierzem Strupińskim, ojcem polskiego grafenu. Cały projekt został podzielony na dwa etapy, tj. etap wdrożeniowy i etap produkcji. Wartość inwestycji oszacowano na maksymalnie 20,5 mln PLN.

- Przyszły rok chcielibyśmy poświecić na zainstalowanie maszyn i budowę bazy klientów. Naszymi odbiorcami będzie szeroko rozumiana branża sensorów. Materiały półprzewodnikowe mają zastosowanie m. in. przy produkcji zabawek. W 2020 roku chcemy ruszyć z produkcją i wtedy spodziewamy się pierwszych przychodów. Nowa działalność może nam dodawać nawet kilkadziesiąt milionów złotych w skali roku. Rentowność brutto ze sprzedaży tych produktów powinna być na zbliżonym poziomie jak w przypadku detektorów i mieścić się w przedziale 30-50% - mówił niedawno w wywiadzie dla Akcjonariat.pl Adam Piotrowski, prezes Vigo System.

Narastająco po trzech kwartałach tego roku wartość sprzedaży Vigo System wyniosła 28,2 mln zł wobec 21,6 mln zł z analogicznego okresu 2017 roku. Na półmetku tego roku marża brutto ze sprzedaży zbliżyła się do 59%. Spółka wypracowała w tym okresie 8,5 mln zł na poziomie EBITDA wobec 7,6 mln zł z analogicznego okresu 2017 roku. EBIT wzrósł z 6,3 mln zł do 6,8 mln zł, a zysk netto z 6,2 mln zł do 7,2 mln zł - rekordowy w historii wynik za półrocze. Celem dla spółki na cały 2018 rok jest wypracowanie 40 mln zł przychodów i 17 mln zł na poziomie EBITDA.

Źródło: akcjonariat.pl

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2