reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© MBDA Przemysł elektroniczny | 09 października 2018

MBDA otwiera przedstawicielstwo w Polsce

Europejski producent systemów rakietowych otworzył w Warszawie biuro przedstawicielskie. MBDA opracowuje i produkuje pociski i systemy rakietowe dla trzech rodzajów sił zbrojnych (lądowych, morskich i powietrznych).
- Biuro to stanowi namacalny dowód intencji MBDA zarówno wobec polskiego klienta, jak i naszych partnerów przemysłowych w Polsce. Wzmacnia także zobowiązanie podjęte przez nas, gdy podpisaliśmy strategiczną umowę partnerską z Polską Grupą Zbrojeniową – powiedział Paul Stanley, wiceprezes MBDA ds. Eksportu na Europę. Jak podkreśla firma w komunikacie, MBDA jest w pełni wspierane przez rządy Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, Włoch i Hiszpanii, dla których Polska to ważny sojusznik.

W 2017 r. obroty MBDA wyniosły 3,1 mld EUR, a portfel zamówień sięgnął 16,8 mld EUR. Ponad 90 rodzajów sił zbrojnych na całym świecie to klienci MBDA, firmy dostarczającej pociski i systemy rakietowe. Łącznie koncern oferuje 45 systemów rakietowych i środków przeciwdziałania użytkowanych operacyjnie, jednocześnie prowadząc prace rozwojowe nad kolejnymi 15 systemami.

Udziałowcami MBDA są: Airbus (37,5%), BAE Systems (37,5%) i Leonardo (25%).

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 11:45 V11.5.4-2