reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© GM Przemysł elektroniczny | 09 października 2018

Honda inwestuje w oddział GM

Honda zainwestuje łącznie 2,75 mld USD w Cruise General Motors. Celem jest stworzenie autonomicznych samochodów.
Honda będzie współpracować z Cruise i GM, aby opracować autonomiczny pojazd, który będzie produkowany na masową skalę. Firmy chcą również, by ich samochód był dostępny komercyjnie na całym świecie.

Honda początkowo zainwestuje 750 mln USD w Cruise, a w ciągu 12 lat zamierza przeznaczyć na autonomiczny projekt 2 mld USD. Oznacza to, że wraz z wcześniejszą inwestycją SoftBanku (2,25 mld USD), wartość rynkowa Cruise wzrosła do 14,6 mld USD.

- To kolejny, logiczny kolejny krok dla General Motors i Hondy, biorąc pod uwagę naszą współpracę dotyczącą pojazdów elektrycznych i ścisłą integrację z Cruise - powiedziała prezes i dyrektor generalna General Motors Mary Barra. - Wspólnie możemy zapewnić Cruise najlepszą na świecie wiedzę i doświadczenie w zakresie projektowania, inżynierii i produkcji oraz globalny zasięg, aby zdobyć pozycję lidera w dziedzinie technologii pojazdów autonomicznych, wprowadzając takie auta na rynek na masową skalę – dodała Mary Barra.

Cruise to oddział General Motors zajmujący się technologiami autonomicznej jazdy, kupiony przez koncern w 2016 roku za 1 mld USD.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2