reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Daimler Przemysł elektroniczny | 08 października 2018

Daimler buduje fabrykę baterii w USA

Daimler rozpoczął budowę fabryki baterii w Stanach Zjednoczonych. Koncern zainwestuje w stanie Alabama 1 mld USD.
W piątek, 5 października, odbyła się uroczystość rozpoczęcia budowy nowego zakładu produkującego baterie do samochodów elektrycznych. Obiekt powstanie w pobliżu fabryki samochodów w Tuscaloosa i będzie dostarczał baterie do elektrycznych SUV-ów po marką EQ.

- Zamierzamy być pionierami rozwoju elektromobilności i jesteśmy dobrze przygotowani do tego zadania. Rok temu ogłosiliśmy inwestycję o wartości 1 mld USD w Tuscaloosa w fabrykę elektrycznych SUV-ów oraz baterii. Wprowadzamy elektromobilność do Mercedes-Benz w Stanach Zjednoczonych. Na całym świecie przygotowujemy sześć zakładów do produkcji modeli EQ, a nasza sieć zakładów produkujących baterie będzie obejmowała 8 fabryk – powiedział Markus Schäfer, członek zarządu Mercedes-Benz.

Od 1995 roku Daimler zainwestował 6 mld USD w fabrykę Mercedes-Benz w Tuscaloosa. Dodatkowe nakłady w wysokości 1 mld USD umożliwią rozwój produkcji w regionie, w szczególności w sektorze elektromobilności. Koncern szacuje ,że dzięki inwestycji w Alabamie powstanie 600 nowych miejsc pracy.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 11:45 V11.5.4-1