reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© MPMagd Przemysł elektroniczny | 08 października 2018

MPM agd SA tworzy Centrum Dystrybucji

Firma MPM agd SA rozpoczęła budowę Centrum Dystrybucji AGD. Inwestycja o wartości 14 mln PLN powstanie w Żyrardowie. Zakończenie prac planowane jest na grudzień tego roku.
Centrum Dystrybucji AGD ma być halą produkcyjno-magazynową o łącznej powierzchni całkowitej bliskiej 10 tys. m kw. Pomieszczenia będą przeznaczone do tzw. wysokiego składowania urządzeń o wysokości powyżej 10 metrów. Magazyny zostaną również wyposażone w 8 nowoczesnych bram przeładunkowych z podświetleniem. Firma MPM agd S.A. zakłada możliwość świadczenia usług logistycznych również dla podmiotów nieznajdujących się w portfolio marki. Projekt przewiduje możliwość rozbudowy obiektu w przyszłości o kolejne 17 tys. m kw.

Jak informuje firma, nowa inwestycja jest odpowiedzią na potrzeby dynamicznego rozwoju, wdrażanie nowych technologii do urządzeń z branży AGD oraz rozwój eksportu. Celem jej funkcjonowania jest uzyskanie 25% udziału sprzedaży zagranicznej w ciągu kolejnych 5-7 lat. Centrum Dystrybucji AGD pozwoli na konsolidację kilku lokalizacji magazynowych, zwiększy dostęp do rynku pracowników, obniży koszty logistyczne, a przede wszystkim zabezpieczy markę pod względem zapotrzebowania na powierzchnie magazynowe i produkcyjne. Będzie to również nowe miejsca pracy w samym Żyrardowie i rozwój centralnej części Polski.

Głównym wykonawcą projektu jest firma NOVA. Zakończenie prac planowane jest na grudzień 2018 roku, tak aby firma mogła rozpocząć działania operacyjne już na początku roku 2019.

- Realizując budowę Centrum Dystrybucji AGD, wchodzimy dynamicznie w kolejną oraz jak najbardziej naturalną fazę rozwoju firmy MPM agd S.A. Dzięki tej inwestycji będziemy w stanie optymalizować wszystkie procesy logistyczne zarówno pod względem jakości, jak i terminowości. W dzisiejszym szybko rozwijającym się świecie łańcuch dostaw na najwyższym poziomie to jeden z głównych wyznaczników odpowiedzialnego biznesu. Budowa Centrum jest odpowiedzią zarówno na potrzeby nasze, jak i wysokie oczekiwania i potrzeby naszych kontrahentów – mówi Grzegorz Skibiński prezes zarządu MPM agd SA.

Źródło: APPLiA

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2