reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 02 października 2018

Kolejne inwestycje Valeo w Polsce

Hochtief rozpoczął rozbudowę należącego do Grupy Valeo Zakładu Produkcji Systemów Oświetlenia w Chrzanowie o 43 tys. m kw. Firma Valeo Autosystemy otrzymała też wczoraj decyzję o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.
Valeo pod koniec zeszłego roku na potrzeby tej inwestycji kupiło od gminy Chrzanów działkę o powierzchni 1,2 ha za 1,7 mln PLN. Po zakończonej w 2015 roku rozbudowie powierzchnia chrzanowskiej fabryki wynosi 34 tys. m kw., na której znajduje się 97 maszyn produkcyjnych i 37 linii montażu. Zakład Produkcji Systemów Oświetlenia w Chrzanowie działa od 2004 roku. Produkowane są tam lampy tylne i przednie do samochodów osobowych. Zakład realizuje projekty dla takich klientów jak Porsche, Mercedes, VW, BMW, Volvo, Nissan, Audi, Renault, Opel, Toyota, koncern PSA.

Rozbudowa ruszyła w sierpniu, a zaledwie wczoraj, 1 października, Krakowski Park Technologiczny wydał pierwszą decyzję o wsparciu inwestycji na podstawie nowych przepisów regulujących zasady zwolnień podatkowych dla przedsiębiorców. Otrzymała ją właśnie firma Valeo Autosystemy sp. z o.o., produkująca wymienniki ciepła oraz kompletne moduły chłodzenia do samochodów osobowych, zarówno bezpośrednio dla producentów samochodów, jak i na rynek części zamiennych. Przedsiębiorca w ciągu 3 lat zainwestuje 179 mln PLN i zatrudni 119 osób.

Valeo Autosystemy sp. z o.o. to prężnie działająca na polskim rynku firma z francuskim kapitałem. Od 2013 r. koncern zainwestował łącznie ponad 650 mln PLN i zatrudnił 700 osób w zakładach mieszczących się w Skawinie i Chrzanowie.

Źródło: KPT, www.w.prem.pl

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2