reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Raytheon Przemysł elektroniczny | 27 września 2018

Raytheon z kontraktem na produkcję systemu Patriot dla Polski

US Army przyznała firmie Raytheon kontrakt o wartości ponad 1,5 mld USD na produkcję zintegrowanego systemu obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej Patriot dla Polski. Umowa obejmuje również dostawy części zamiennych, wsparcie i szkolenia.

- Dzięki podpisaniu umowy umocni się bezpieczeństwo Polski, Europy i NATO, a także powstaną nowe miejsca pracy w Polsce i USA – podkreśla Raytheon w komunikacie.
Zgodnie z ogłoszonym 25 września przez Departament Obrony kontraktem Raytheon zbuduje i dostarczy Polsce cztery jednostki ogniowe Patriot. – Zakup systemu Patriot przyczyni się do umocnienia bezpieczeństwa Polski, Europy i NATO oraz do powstania nowych miejsc pracy w Polsce i USA – powiedział Pete Bata, wiceprezes polskiego programu zintegrowanej obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej w Raytheon IDS. – Raytheon jest partnerem Polski w działaniach na rzecz bezpieczeństwa i rozwoju przemysłowego, a ponadto wspiera rodziny żołnierzy poległych na misjach pokojowych oraz włącza się w inicjatywy edukacyjne – dodał. Wspomniany wyżej kontrakt dotyczy pierwszej fazy „Wisły”, dwuetapowego programu zakupu zintegrowanego systemu obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej średniego zasięgu. W fazie drugiej programu Polska może pozyskać kolejne jednostki ogniowe Patriota. Wyraziła również zainteresowanie pozyskaniem dookólnego radaru w technologii aktywnego elektronicznego skanowania fazowego (AESA), opartej na azotku galu, a także niskokosztowego pocisku przechwytującego SkyCeptor. System Patriot firmy Raytheon jest to system przeciwrakietowy składający się z radarów, systemów dowodzenia i kierowania oraz kilku typów pocisków przechwytujących, które razem służą do wykrywania, identyfikacji i zwalczania taktycznych pocisków balistycznych, pocisków manewrujących, dronów, nowoczesnych samolotów i innych zagrożeń. Grono 16 państw, użytkowników systemu Patriot obejmuje: Stany Zjednoczone, Holandię, Niemcy, Japonię, Izrael, Królestwo Arabii Saudyjskiej, Kuwejt, Tajwan, Grecję, Hiszpanię, Republikę Korei, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Katar, Rumunię, Polskę, Szwecję.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 09 2020 11:27 V18.6.11-2