reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Raytheon Przemysł elektroniczny | 27 września 2018

Raytheon z kontraktem na produkcję systemu Patriot dla Polski

US Army przyznała firmie Raytheon kontrakt o wartości ponad 1,5 mld USD na produkcję zintegrowanego systemu obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej Patriot dla Polski. Umowa obejmuje również dostawy części zamiennych, wsparcie i szkolenia.

- Dzięki podpisaniu umowy umocni się bezpieczeństwo Polski, Europy i NATO, a także powstaną nowe miejsca pracy w Polsce i USA – podkreśla Raytheon w komunikacie.
Zgodnie z ogłoszonym 25 września przez Departament Obrony kontraktem Raytheon zbuduje i dostarczy Polsce cztery jednostki ogniowe Patriot. – Zakup systemu Patriot przyczyni się do umocnienia bezpieczeństwa Polski, Europy i NATO oraz do powstania nowych miejsc pracy w Polsce i USA – powiedział Pete Bata, wiceprezes polskiego programu zintegrowanej obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej w Raytheon IDS. – Raytheon jest partnerem Polski w działaniach na rzecz bezpieczeństwa i rozwoju przemysłowego, a ponadto wspiera rodziny żołnierzy poległych na misjach pokojowych oraz włącza się w inicjatywy edukacyjne – dodał. Wspomniany wyżej kontrakt dotyczy pierwszej fazy „Wisły”, dwuetapowego programu zakupu zintegrowanego systemu obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej średniego zasięgu. W fazie drugiej programu Polska może pozyskać kolejne jednostki ogniowe Patriota. Wyraziła również zainteresowanie pozyskaniem dookólnego radaru w technologii aktywnego elektronicznego skanowania fazowego (AESA), opartej na azotku galu, a także niskokosztowego pocisku przechwytującego SkyCeptor. System Patriot firmy Raytheon jest to system przeciwrakietowy składający się z radarów, systemów dowodzenia i kierowania oraz kilku typów pocisków przechwytujących, które razem służą do wykrywania, identyfikacji i zwalczania taktycznych pocisków balistycznych, pocisków manewrujących, dronów, nowoczesnych samolotów i innych zagrożeń. Grono 16 państw, użytkowników systemu Patriot obejmuje: Stany Zjednoczone, Holandię, Niemcy, Japonię, Izrael, Królestwo Arabii Saudyjskiej, Kuwejt, Tajwan, Grecję, Hiszpanię, Republikę Korei, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Katar, Rumunię, Polskę, Szwecję.
Załaduj więcej newsów
December 12 2019 10:59 V14.8.5-2