reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 27 września 2018

Creotech Instruments wzmacnia zespół

Z początkiem września do zespołu Creotech Instruments SA dołączyła dr Aleksandra Bukała, która objęła stanowisko dyrektora zarządzającego.

Do głównych zadań dr Aleksandry Bukały, obok wsparcia sprzedaży, będzie należało wdrożenie w Creotech najlepszych praktyk zarządczych i dostosowanie struktury organizacyjnej do stale rosnącej skali działalności kosmicznej spółki z Piaseczna.
- Nowe zlecenia i kontrakty pozyskane w ostatnim okresie, zarówno realizowane na rzecz sektora kosmicznego jak i branży naukowej i przemysłu sprawiają, że skala działalności naszej firmy i zatrudnienie szybko rosną. Stawia to przed nami określone wyzwania związane z budową dojrzałego ładu zarządczego i przebudową struktury organizacyjnej naszej firmy – mówi Jacek Kosiec, prezes Creotech Instruments SA. - Dr Aleksandra Bukała dysponuje unikatowym międzynarodowym doświadczeniem i zarządczym know-how, których bardzo potrzebujemy, jeśli Creotech ma dalej rosnąć i rozwijać się jako organizacja zwinna i gotowa na kolejne, coraz większe i bardziej skomplikowane projekty. Wierzę, że jej doskonałe rozeznanie i budowane latami merytoryczne relacje z Europejską Agencją Kosmiczną przyczynią się także do zwiększenia strumienia zleceń dla Creotech Instruments SA, a co za tym idzie – do podniesienia efektywności „odzyskiwania” dla polskiej gospodarki i polskich uczestników krajowego sektora kosmicznego składki wpłacanej przez nasz kraj do ESA na programy obowiązkowe i opcjonalne – dodaje Kosiec. Aleksandra Bukała jest doktorem nauk o zarządzaniu, absolwentką Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Ukończyła także studia podyplomowe na Politechnice Warszawskiej w dziedzinie automatyki. Obecnie kontynuuje edukację, realizując kurs studiów podyplomowych na Akademii Sztuki Wojennej z zarządzania przedsiębiorstwem w branży zbrojeniowej. Przez lata związana była z sektorem naukowym. W latach 2006-2012 pracowała w Przemysłowym Instytucie Automatyki i Pomiarów PIAP, początkowo jako zastępca, a następnie kierownik Ośrodka Systemów Bezpieczeństwa, gdzie opracowywane były nowe technologie dla robotów mobilnych wykorzystywanych na potrzeby obronności i bezpieczeństwa. Decyzję o zmianie branży i kontunuowaniu kariery w rodzącym się w Polsce przemyśle kosmicznym podjęła w 2012 roku, kiedy objęła stanowisko kierownika ds. rozwoju w obszarze aerospace w nowopowstałym polskim oddziale hiszpańskiej Grupy Sener, gdzie wzięła odpowiedzialność za rozwój firmy w Polsce, w obszarze inżynierii kosmicznej. - Decyzję o rozpoczęciu przygody z sektorem kosmicznym podjęłam, ponieważ miałam poczucie, że może to być jedyna w moim zawodowym życiu szansa na realne włączenie się w budowanie w naszym kraju zupełnie nowej, innowacyjnej branży – mówi dr Aleksandra Bukała. – Z perspektywy czasu widzę, że była to jedna z najlepszych decyzji w moim życiu. Jestem przekonana, że polski sektor kosmiczny czeka okres szybkiego wzrostu i rozwoju, w czasie którego kształt tej branży ustalony zostanie na całe lata lub nawet dziesięciolecia. Tym bardziej cieszy to, że tę przygodę będę mogła przeżyć na pokładzie najsilniejszego krajowego gracza na tym rynku – podsumowuje dr Bukała.
reklama
reklama
August 05 2020 00:04 V18.8.2-2