reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Nuctech Przemysł elektroniczny |

Nuctech Warsaw otwiera zakład produkcyjno-biurowy w Kobyłce

W podwarszawskiej Kobyłce ruszył zakład chińskiej firmy Nuctech Co. Ltd. Inwestycja, o wartości około 40 mln PLN pozwoli firmie na prowadzenie w Polsce działań badawczo-rozwojowych oraz na podwojenie produkcji.

Nuctech Co. Ltd. to dostawca zaawansowanych systemów kontroli bezpieczeństwa dla służb celnych, lotnisk, portów. Zakład produkcyjno-biurowy w Kobyłce pod Warszawą jest jedynym obiektem tego typu, jakim dysponuje Nuctech w Europie i czwartym na świecie - po centrali w Chinach i fabrykach w Dubaju i Brazylii. – Inwestycja Nuctech jest dowodem na to, że chińskie bezpośrednie inwestycje w Polsce nabierają tempa i realnego kształtu. Chińskie przedsiębiorstwa międzynarodowe wybierają Europę Środkowo-Wschodnią jako strategiczną lokalizację dla długofalowych inwestycji, a Polska ma szansę stać się liderem regionu również w tym obszarze – komentuje Krzysztof Senger, wiceprezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, która wspierała Nuctech w implementacji projektu w Polsce.
Budowa zakładu w Kobyłce promuje szeroko rozumianą międzynarodową współpracę gospodarczą i wiąże się z transferowi zaawansowanych technologii i know how do Polski. Co więcej, inwestycja przyczyni się także do stworzenia nowych miejsc pracy dla utalentowanych inżynierów i stworzy możliwości rozwoju zawodowego obecnej i przyszłej kadry technicznej firmy Nuctech poprzez intensywne szkolenia w Chinach.
Aktualnie polska Agencja Inwestycji i Handlu prowadzi 14 projektów inwestycyjnych z chińskim kapitałem, który łączna wartość wynosi 912 mln euro. Inwestorzy Chińscy planują stworzyć w ramach projektów ponad 3,1 tys. nowych miejsc pracy. W zakładzie, który będzie miał powierzchnię 6 000 m kw. firma będzie prowadzić działalność badawczo-rozwojową, a także rozpocznie produkcję skanerów bagażowych i systemów rentgenowskich przeznaczonych do kontrolowania ładunków cargo. Są wśród nich skanery mobilne, kolejowe i stacjonarne, wykorzystujące najnowszą technologię skanowania opartą na tomografii komputerowej (systemy kontroli CT). Rynek polski, bardzo ważny dla Nuctech, jest jednym z kilkunastu w Europie, na które dostarczane są urządzenia wyprodukowane w zakładzie w Kobyłce. Warunki panujące w nowym budynku umożliwią produkcję również nowych typów urządzeń, który nie można było wytwarzać w poprzednim zakładzie. – Inwestycja w Kobyłce ma kluczowe znaczenie dla globalnej strategii rozwoju firmy Nuctech. Nowa fabryka zwiększa nasz potencjał produkcyjny i badawczo-rozwojowy oraz umożliwia transfer unikatowych i najbardziej zaawansowanych technologii do Polski. Od 14 lat nieprzerwanie rozwijamy tu naszą działalność i uważamy, że nowy zakład to doskonała baza dla dalszego rozwoju w Europie. Cieszymy się, że możemy otworzyć naszą nową fabrykę o wartości 40 mln PLN w Kobyłce i jako inwestor mamy nadzieję przyczynić się do wzrostu gospodarczego tego regionu – powiedział prof. Chen Zhiqiang, prezes Nuctech Company Limited.
Nuctech Warsaw Company Limited Sp. z o.o. (Nuctech Warsaw) należy do chińskiego przedsiębiorstwa technologicznego Nuctech Co. Ltd., wywodzącego się z Uniwersytetu Tsinghua. W Polsce firma, zatrudniająca aktualnie ponad 90 pracowników, od wielu lat odnotowuje stabilny wzrost i rozwija swoją działalność. Na polskich drogowych i kolejowych przejściach na wschodniej granicy kraju, w portach morskich oraz na lotniskach pracują łącznie 23 skanery firmy Nuctech, w tym największy w Europie skaner pociągów towarowych w Terespolu, umożliwiający jednoczesne skanowanie na trzech torach. Źródło: PAIH
March 29 2023 21:41 V20.13.15-1
reklama
reklama