reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 26 września 2018

BMZ realizuje duże inwestycje, także w Polsce

BMZ Group zainwestuje 120 mln EUR w rozwój produkcji systemów zasilania – poinformowała firma w komunikacie.
Do końca września 2019 roku zostanie zakończony drugi z trzech etapów budowy w Karlstein, gdzie powierzchnia produkcyjna powiększy się o 3000 m kw. oraz utworzonych zostanie 80 miejsc pracy biurowej. Dodatkowo, do końca października 2019 roku, powstanie centrum logistyczne z możliwością składowania 12 tys. palet, przeznaczone do obsługi klientów w Europie.

BMZ podkreśla też, że będzie zatrudniać: do końca 2019 roku tylko w Karlstein firma przewiduje utworzenie 300 nowych miejsc pracy. Jak powiedział Sven Bauer, CEO i założyciel BMZ Group, firma ciągle szuka specjalistów, zarówno w dziedzinie projektowania sprzętu, jak i oprogramowania, a także pracowników produkcyjnych.

BMZ poinformowało też, że zamierza inwestować w fabryki w Polsce i Chinach. Producent baterii od dłuższego czasu stawia na rozwój polskiego oddziału, a we wrześniu zeszłego roku otworzył nowy zakład w Gliwicach. Firma podkreśla, że fabryki baterii w Gliwicach oraz w Karlstein są jednymi z najbardziej nowoczesnych w Europie.

Łączne nakłady na rozwój BMZ Group wyniosą 120 mln EUR.

Grupa BMZ to dostawca inteligentnych systemów zasilania i magazynowania energii opartych o technologię litowo-jonową. Znaczącą rolę w grupie pełni BMZ Poland z Gliwic. Polska filia rozwija się dynamicznie od 2010 roku i obecnie zatrudnia ponad 800 pracowników. Firma dostarcza baterie do elektronarzędzi, narzędzi ogrodniczych, autobusów elektrycznych, rowerów oraz skuterów elektrycznych, aplikacji medycznych i wielu innych produktów. BMZ Poland nie tylko produkuje baterie, ale również je projektuje i rozwija w dziale badań i rozwoju. BMZ Poland zajmuje się także popularyzacją zastosowań technologii litowo–jonowej jako organizator międzynarodowej konferencji pt. Battery Experts Forum.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
December 11 2018 12:50 V11.10.5-1