reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 26 września 2018

BMZ realizuje duże inwestycje, także w Polsce

BMZ Group zainwestuje 120 mln EUR w rozwój produkcji systemów zasilania – poinformowała firma w komunikacie.
Do końca września 2019 roku zostanie zakończony drugi z trzech etapów budowy w Karlstein, gdzie powierzchnia produkcyjna powiększy się o 3000 m kw. oraz utworzonych zostanie 80 miejsc pracy biurowej. Dodatkowo, do końca października 2019 roku, powstanie centrum logistyczne z możliwością składowania 12 tys. palet, przeznaczone do obsługi klientów w Europie.

BMZ podkreśla też, że będzie zatrudniać: do końca 2019 roku tylko w Karlstein firma przewiduje utworzenie 300 nowych miejsc pracy. Jak powiedział Sven Bauer, CEO i założyciel BMZ Group, firma ciągle szuka specjalistów, zarówno w dziedzinie projektowania sprzętu, jak i oprogramowania, a także pracowników produkcyjnych.

BMZ poinformowało też, że zamierza inwestować w fabryki w Polsce i Chinach. Producent baterii od dłuższego czasu stawia na rozwój polskiego oddziału, a we wrześniu zeszłego roku otworzył nowy zakład w Gliwicach. Firma podkreśla, że fabryki baterii w Gliwicach oraz w Karlstein są jednymi z najbardziej nowoczesnych w Europie.

Łączne nakłady na rozwój BMZ Group wyniosą 120 mln EUR.

Grupa BMZ to dostawca inteligentnych systemów zasilania i magazynowania energii opartych o technologię litowo-jonową. Znaczącą rolę w grupie pełni BMZ Poland z Gliwic. Polska filia rozwija się dynamicznie od 2010 roku i obecnie zatrudnia ponad 800 pracowników. Firma dostarcza baterie do elektronarzędzi, narzędzi ogrodniczych, autobusów elektrycznych, rowerów oraz skuterów elektrycznych, aplikacji medycznych i wielu innych produktów. BMZ Poland nie tylko produkuje baterie, ale również je projektuje i rozwija w dziale badań i rozwoju. BMZ Poland zajmuje się także popularyzacją zastosowań technologii litowo–jonowej jako organizator międzynarodowej konferencji pt. Battery Experts Forum.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2