reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 25 września 2018

Medinice debiutuje dzisiaj NewConnect

Medinice, polska spółka z branży medtech, rozwija innowacyjne technologie kardiologiczne i kardiochirurgiczne. Na dzisiaj zaplanowano debiut spółki na rynku NewConnect.
Medinice to polska firma, powstała w 2012 roku w celu poszukiwania i rozwijania innowacyjnych technologii z obszaru kardiologii, które pozwolą przyspieszyć i poprawić proces diagnostyki i leczenia chorób układu krążenia. Wśród realizowanych przez firmę projektów jest np. CoolCryo, czyli urządzenie do wykonywania małoinwazyjnej krioablacji kardiochirurgiczne, Minimax – uniwersalna elektroda do diagnozy i zabiegu ablacji czy Med-IConsole – konsola medyczna, która integruje przekaz z urządzeń wykorzystywanych w trakcie zabiegów elektrofizjologicznych. Realizowane przez firmę projekty są w różnych fazach rozwoju, obecnie Grupa Medinice posiada prawa do 11 wynalazków), niektóre produkty są na etapie złożenia wniosku patentowego, a w przypadku jeszcze innych – trwają prace nad przygotowaniem prototypów.

Firma inwestuje w Jasionce w Centrum Badawczo-Rozwojowe i Prototypownię Wynalazków Grupy Medinice. Wartość tej inwestycji to ponad 10 mln PLN, z czego 8,2 mln PLN to dotacja unijna. Początek prac zaplanowany jest na przełom 2018/2019.

W zeszłym roku Medinice podpisało umowę z NCBR i otrzymało grant w wysokości 20 mln PLN na rozwój nowych, innowacyjnych rozwiązań. W ramach funduszu MediAlfa do 2022 roku firma zamierza zainwestować w około 20 start-upów z obszaru medtech i biotech.

- Głównym źródłem przychodów spółki będzie komercjalizacja rozwiązań. Zespół Medinice posiada doświadczenie w wyjściach kapitałowych oraz sprzedaży własności intelektualnej – informuje spółka. Medinice planuje skierować swoją ofertę do krajów wysokorozwiniętych, gdzie problemy kardiologiczne są najbardziej powszechne i dotyczą znaczącej części populacji. Z uwagi na lokalizację i kwestie prawne związane z dopuszczeniem produktów na rynek, spółka zamierza rozpocząć działalność w Europie, następnie rozwijać się na rynku Stanów Zjednoczonych.

Spółka nawiązała relacje z wiodącymi globalnymi producentami i dystrybutorami produktów medycznych – pozostaje w kontakcie z przedstawicielami takich kluczowych podmiotów jak Medtronic, Abbott czy Osypka AG. Współpraca z wiodącymi graczami powinna umożliwić wprowadzenie rozwijanych produktów na rynek światowy.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1