reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© HIPA Przemysł elektroniczny | 25 września 2018

Continental buduje zakład na Węgrzech

Continental, jeden z pięciu największych dostawców TIER-1 dla branży motoryzacyjnej, wmurował kamień węgielny pod budowę nowej fabryki elektroniki samochodowej w Debreczynie.
Powierzchnia nowej węgierskiej siedziby Continental wyniesie 7 tys. m kw. Firma zamierza łącznie zainwestować 100 mln EUR i zatrudnić 450 osób. Continental chce zwiększyć moce produkcyjne w zakresie rozwiązań przeznaczonych na europejskie rynku oraz przyspieszyć rozwój technologii.

Continental rozpoczął działalność na Węgrzech w 1991 roku. Obecnie firma ma w tym kraju 6 zakładów produkcyjnych i zatrudnia 8 tys. osób. Niemiecki koncern działa w Makó, Nyíregyháza, Szeged i Veszprém. W ostatnim z wymienionych mieście od 2003 roku istnieje centrum badawczo-rozwojowe Continental. W styczniu tego roku Continental zakończył inwestycje w ContiTech Fluid Automotive Hungária Kft. oraz ContiTech Magyarország Kft. w Nyíregyháza .W tym samym miesiącu niemiecki koncern zadecydował o uruchomieniu w Budapeszcie centrum sztucznej inteligencji zajmującego się technologiami autonomicznej jazdy.

Continental AG zatrudnia na świecie około 243 tys. pracowników, w zeszłym roku przychody firmy wyniosły 44 mld EUR.

Źródło: HIPA – Hungarian Investment Promotion Agency

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1