reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Google Przemysł elektroniczny | 21 września 2018

Renault-Nissan-Mitsubishi wybierają Androida

Potrójny sojusz w branży motoryzacyjnej podpisuje globalną wieloletnią umowę o współpracy z Google w zakresie wyposażania pojazdów Renault, Nissan i Mitsubishi w inteligentne systemy informacyjno-rozrywkowe.

Renault-Nissan-Mitsubishi i Google ogłosiły partnerstwo technologiczne, które ma na celu wykorzystanie systemu operacyjnego Android w swoich pojazdach. Inteligentne systemy informacyjno-rozrywkowe i przyjazne użytkownikom aplikacje trafią do wielu modeli pojazdów już od 2021 roku.
W ramach partnerstwa technologicznego pojazdy sprzedawane przez członków sojuszu będą korzystały z systemu Android, zostaną wyposażone w nawigację Google Maps, dostęp do bogatego zbioru aplikacji motoryzacyjnych w sklepie Google Play, będą mogły odbierać połączenia i SMS-y, sterować multimediami, znajdować informacje i umożliwiać zarządzanie funkcjami pojazdu za pomocą głosu, korzystając z wbudowanego Asystenta Google. - Partnerstwo informacyjno-rozrywkowe stanowi część działań sojuszu zmierzających do wyposażenia większej liczby pojazdów w inteligentną łączność i usługi chmurowe w ramach średnioterminowego planu rozwoju sojuszu do 2022 roku. Niniejsze oświadczenie, zbiegające się z pierwszą rocznicą wprowadzenia w życie średniookresowego planu rozwoju, symbolizuje koncentrację firm motoryzacyjnych zrzeszonych w sojuszu, na rozwoju technologii nowej generacji. Zgodnie z planem, Renault-Nissan-Mitsubishi planuje zwiększyć sprzedaż do ponad 14 milionów sztuk rocznie do końca 2022 roku. Sojusz w ubiegłym roku sprzedał 10,6 miliona pojazdów na 200 rynkach – podkreślają firmy w komunikacie. Plan obejmuje również uruchomienie 12 nowych pojazdów elektrycznych o zerowej emisji spalin, rozwój technologii w zakresie pojazdów autonomicznych i trwające wdrażanie systemu Alliance Intelligent Cloud. Alliance Intelligent Cloud zapewni system audio-informacyjny kolejnej generacji, oferując platformę do integracji zarządzania danymi, systemów informacyjno-rozrywkowych oraz ułatwienia aktualizacji systemów inteligentnej łączności i zdalnej diagnostyki w pojazdach firm członkowskich sojuszu.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 09 2020 11:27 V18.6.11-2