reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Bosch Przemysł elektroniczny | 14 września 2018

RBEI rozpoczyna w Warszawie działalność usługową dla Europy Centralnej i Wschodniej

Celem Robert Bosch Engineering and Business Solutions (RBEI) jest wsparcie globalnej działalności Grupy Bosch w regionie Europy Środkowej i Wschodniej, a także rozwój oferty usług w takich obszarach jak testy oprogramowania czy budowa maszyn.
Dział Robert Bosch Engineering and Business Solutions (RBEI) otworzył nowe centrum usług (nearshoring) w Warszawie. Do końca 2020 roku centrum planuje zatrudnić ok. 50 pracowników.

– Dzięki powstaniu nowego centrum, dział RBEI będzie miał przedstawicielstwo w Europie Środkowej i Wschodniej, a także zyska dostęp do lokalnej bazy talentów – powiedział szef centrum, Sandeep Mulbagal Gururaj. – Warszawa dysponuje specjalistami o szerokich kompetencjach w dziedzinie IT, jest także ważnym hubem technologicznym w obszarach takich jak sztuczna inteligencja, analityka danych czy robotyka, co będziemy mogli wykorzystać w rozwoju naszego biznesu – dodał Gururaj.
Celem warszawskiego centrum jest stworzenie kluczowych ról i kompetencji, takich jak Functional Consultant oraz Solution Architect, przy wsparciu ze strony zespołu RBEI w Indiach. RBEI jest silnie związany z regionami, w których prowadzi działalność i z tego względu planuje zatrudnić głównie pracowników z lokalnego rynku. Ponadto, w globalnej działalności biznesowej klienci wymagają zwykle bliskości kulturowej i geograficznej, a Warszawa świetnie odpowiada na te potrzeby.

– Polska lokalizacja okazała się najbardziej atrakcyjna i najlepiej spełniała wysokie wymagania kolegów z Indii dotyczące rozwoju IT i usług digitalnych. Cieszymy się, że to właśnie w Warszawie zaczęło funkcjonować centrum pracujące nad rozwiązaniami dla IoT i smart living i że będziemy mogli aktywnie wspierać jego rozwój w obszarach dedykowanych klientom w Europie – powiedziała Krystyna Boczkowska, prezes zarządu spółki Robert Bosch w Polsce.

Robert Bosch Engineering and Business Solutions z siedzibą w Indiach jest spółką należącą w całości do koncernu Robert Bosch GmbH. Oferuje kompleksowe rozwiązania z zakresu inżynierii, IT oraz biznesu. Zatrudnia ponad 19 000 pracowników i jest największym centrum rozwoju oprogramowania Bosch poza granicami Niemiec. Swoją działalność prowadzi za pośrednictwem centrów w Indiach, Meksyku, Wietnamie oraz Polsce i obejmuje swoim zasięgiem USA, Europę oraz region Azji i Pacyfiku.Centrum kompetencyjne IT w Warszawie

Od kilku lat Grupa Bosch intensywnie rozwija w Warszawie swoje Centrum Kompetencyjne IT. Zatrudnienie w centrum zwiększyło się w ciągu ostatnich 12 miesięcy dwukrotnie: ponad 200 osób pracuje tutaj nad nowymi technologiami, które mają kluczowe znaczenie dla działalności biznesowej i produkcyjnej oddziałów Bosch na całym świecie. Obejmują one takie obszary jak Przemysł 4.0, handel elektroniczny, zarządzanie cyklem życia produktów i systemy Enterprise Resource Planning (SAP). Otwarcie centrum RBEI jest kolejnym, bardzo ważnym krokiem w rozwoju kompetencji Grupy Bosch w Warszawie w obszarach takich jak inżynieria oraz IT.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 19 2018 10:20 V10.9.5-1