reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Bosch Przemysł elektroniczny | 14 września 2018

RBEI rozpoczyna w Warszawie działalność usługową dla Europy Centralnej i Wschodniej

Celem Robert Bosch Engineering and Business Solutions (RBEI) jest wsparcie globalnej działalności Grupy Bosch w regionie Europy Środkowej i Wschodniej, a także rozwój oferty usług w takich obszarach jak testy oprogramowania czy budowa maszyn.

Dział Robert Bosch Engineering and Business Solutions (RBEI) otworzył nowe centrum usług (nearshoring) w Warszawie. Do końca 2020 roku centrum planuje zatrudnić ok. 50 pracowników.
– Dzięki powstaniu nowego centrum, dział RBEI będzie miał przedstawicielstwo w Europie Środkowej i Wschodniej, a także zyska dostęp do lokalnej bazy talentów – powiedział szef centrum, Sandeep Mulbagal Gururaj. – Warszawa dysponuje specjalistami o szerokich kompetencjach w dziedzinie IT, jest także ważnym hubem technologicznym w obszarach takich jak sztuczna inteligencja, analityka danych czy robotyka, co będziemy mogli wykorzystać w rozwoju naszego biznesu – dodał Gururaj.
Celem warszawskiego centrum jest stworzenie kluczowych ról i kompetencji, takich jak Functional Consultant oraz Solution Architect, przy wsparciu ze strony zespołu RBEI w Indiach. RBEI jest silnie związany z regionami, w których prowadzi działalność i z tego względu planuje zatrudnić głównie pracowników z lokalnego rynku. Ponadto, w globalnej działalności biznesowej klienci wymagają zwykle bliskości kulturowej i geograficznej, a Warszawa świetnie odpowiada na te potrzeby. – Polska lokalizacja okazała się najbardziej atrakcyjna i najlepiej spełniała wysokie wymagania kolegów z Indii dotyczące rozwoju IT i usług digitalnych. Cieszymy się, że to właśnie w Warszawie zaczęło funkcjonować centrum pracujące nad rozwiązaniami dla IoT i smart living i że będziemy mogli aktywnie wspierać jego rozwój w obszarach dedykowanych klientom w Europie – powiedziała Krystyna Boczkowska, prezes zarządu spółki Robert Bosch w Polsce. Robert Bosch Engineering and Business Solutions z siedzibą w Indiach jest spółką należącą w całości do koncernu Robert Bosch GmbH. Oferuje kompleksowe rozwiązania z zakresu inżynierii, IT oraz biznesu. Zatrudnia ponad 19 000 pracowników i jest największym centrum rozwoju oprogramowania Bosch poza granicami Niemiec. Swoją działalność prowadzi za pośrednictwem centrów w Indiach, Meksyku, Wietnamie oraz Polsce i obejmuje swoim zasięgiem USA, Europę oraz region Azji i Pacyfiku.
Centrum kompetencyjne IT w Warszawie Od kilku lat Grupa Bosch intensywnie rozwija w Warszawie swoje Centrum Kompetencyjne IT. Zatrudnienie w centrum zwiększyło się w ciągu ostatnich 12 miesięcy dwukrotnie: ponad 200 osób pracuje tutaj nad nowymi technologiami, które mają kluczowe znaczenie dla działalności biznesowej i produkcyjnej oddziałów Bosch na całym świecie. Obejmują one takie obszary jak Przemysł 4.0, handel elektroniczny, zarządzanie cyklem życia produktów i systemy Enterprise Resource Planning (SAP). Otwarcie centrum RBEI jest kolejnym, bardzo ważnym krokiem w rozwoju kompetencji Grupy Bosch w Warszawie w obszarach takich jak inżynieria oraz IT.
reklama
August 05 2020 00:04 V18.8.2-2