reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© MagnetiMarelli Przemysł elektroniczny | 13 września 2018

Fiat negocjuje sprzedaż Magneti Marelli

Fiat chce pozyskać 6 mld EUR za firmę Magneti Marelli, projektanta i producenta systemów oraz zaawansowanych technologicznie podzespołów do samochodów, który ma swoje zakłady w Polsce.
Jak podaje Bloomberg powołując się na źródła związane ze sprawą, Fiat Chrysler Automobiles prowadzi rozmowy na temat sprzedaży Magneti Marelli SpA z amerykańskim funduszem KKR & Co. i domaga się 6 mld EUR. Tymczasem KKR liczy na uzyskanie niższej ceny, czyli około 5 mld EUR, i jak donoszą informatorzy Bloomberga, KKR wskazuje tu na pogorszenie warunków rynkowych do wydzielenia biznesu Magneti Morelli. Przekroczono też pierwotnie wyznaczony termin zakończenia negocjacji (koniec sierpnia).

Fiat i KKR odmówiły komentarza w tej sprawie.

Fiat Chrysler Automobiles w kwietniu tego roku poinformował, że zamierza wydzielić ze struktur FCA spółkę Magneti Marelli, co pozwoliłoby koncernowi na skupienie się na podstawowym obszarze działalności.

Włoska firma Magneti Marelli posiada w Polsce 6 zakładów produkcyjnych, w których pracuje prawie 3,2 tys. osób. W 4 zakładach znajdujących się w Sosnowcu produkowane są głównie lampy i reflektory samochodowe, systemy wydechowe, deski rozdzielcze i zderzaki oraz systemy zasilania paliwem i zbiorniki. W Bielsku-Białej zlokalizowano natomiast produkcję elementów zawieszenia i amortyzatorów.

Magneti Marelli w lutym tego roku poinformowała, że zainwestuje 366 mln PLN na terenie KSSE. Zatrudnienie w zakładach w Sosnowcu i Bielsku-Białej znajdzie 61 nowych pracowników, a ponad 3 tys. miejsc pracy zostanie utrzymanych.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 19 2018 10:20 V10.9.5-2