reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© tugores34_dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 11 września 2018

Intel zamierza zlecić produkcję chipów TSMC?

Intelowi nie wystarczają obecne moce produkcyjne chipów w technologii 14 nm i rozważa zlecenie części produkcji tajwańskiemu gigantowi foundry, firmie TSMC – donosi DigiTimes, powołując się na anonimowych informatorów z branży.
Priorytetem Intela ma być produkcja wysokomarżowych układów, czyli np. procesorów serwerowych, a biorąc pod uwagę zbyt małe moce produkcyjne w technologii 14 nm, firma zamierza zlecić na zewnątrz, właśnie dla Taiwan Semiconductor Manufacturing Company, wytwarzanie chipsetu H310 oraz kilku innych układów z serii 300.

TSMC jest już podwykonawcą Intela w zakresie układów SoFIA oraz produktów FPGA, produkuje też basebandowe chipy używane w iPhone’ach.

Informatorzy DigitTimes uważają, że istnieje bardzo małe prawdopodobieństwo, by Intel zwiększył moce produkcyjne układów w technologii 14 nm, a obecna podaż firmy w tym zakresie może zapewnić zaledwie 50% rynkowego popytu. Niemniej producenci płyt głównych oceniają, że pod koniec tego roku zmniejszą się problemy z dostępnością chipsetów Intela.

Obserwatorzy rynkowi wiążą niedobory mocy produkcyjnych w 14 nm z opóźnianiem przez Intel startu produkcji w technologii 10 nm. Intel zapowiadał rozpoczęcie masowej produkcji procesorów Cannon Lake w 10 nm w 2016 roku, ale stopniowo przesuwa tę datę. Według najnowszych wieści, komercyjna produkcja w 10 nm wystartuje nie wcześniej niż w czwartym kwartale 2019 roku.

Intel odmówił komentarza w sprawie ewentualnego zlecania produkcji w 14 nm dla TSMC.

Źródło: DigiTimes

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-1