reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© PIxabay Przemysł elektroniczny | 07 września 2018

PG i firmy elektroniczne wspólnie kształcą specjalistów

Na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej trwa nabór na podyplomowe studia, których wykładowcy rekrutują się z największych na Pomorzu firm elektronicznych.
Flextronics International Poland, Jabil Circuit Poland, Assel oraz Radmor – te cztery firmy biorą udział w uczelnianym projekcie, a zatrudnieni w nich inżynierowie, specjalizujący się w procesach produkcyjnych elektroniki, poprowadzą zajęcia praktyczne na studiach podyplomowych „Inżynieria produkcji urządzeń elektronicznych”.

Studia przygotowują do pracy na stanowisku inżyniera procesu w branży elektronicznej. Zajęcia realizowane są m.in. w laboratorium z urządzeniami do produkcji podzespołów elektronicznych na Politechnice Gdańskiej. W ramach studiów słuchacze zapoznają się z wieloma aspektami złożonych procesów produkcji elektroniki, uczą się budowania ciągów technologicznych, przyglądają się aspektom jakościowym w pracy inżyniera procesu, a także mają możliwość rozwinięcia kompetencji miękkich np. z zakresu komunikacji. Podczas zajęć w oparciu o sześć stanowisk odzwierciedlających rzeczywiste procesy produkcyjne studenci w niewielkich grupach ćwiczą umiejętności produkcji podzespołów elektronicznych i ich weryfikacji. Dopełnieniem programu opartego na wiedzy praktycznej są wizyty w firmach produkcyjnych.

Trwa też nabór na inny kierunek studiów podyplomowych na PG: „Zapewnienie jakości w branży technicznej”. To czwarta edycja tych studiów, uruchomiona przez firmę Flex wraz z Wydziałem Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej oraz Fundacją Edukacyjne Centrum Doskonalenia reprezentującą Pomorski Klaster ICT Interizon. Zajęcia koncentrują się na na aspekcie jakości produktów i komponentów w sektorze produkcyjnym, ze szczególnym uwzględnieniem szeroko rozumianej produkcji urządzeń elektronicznych, mechatronicznych i mechanicznych. Program studiów obejmuje blok techniczny oraz jakościowy.

- W pracach nad tymi inspirowanymi przez biznes studiami od samego początku brali udział pracownicy firmy Flex, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie w osiąganiu wysokiego poziomu jakości produktów elektronicznych i mechanicznych. Ponad połowa wykładowców to wieloletni praktycy, a część zajęć jest realizowana w firmach stowarzyszonych w Klastrze – czytamy w komunikacie.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-2