reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© ABB Przemysł elektroniczny | 06 września 2018

Linxon – joint venture SNC-Lavalin i ABB

SNC-Lavalin i ABB ogłosiły utworzenie Linxon, nowej spółki joint venture na potrzeby realizacji projektów stacji elektroenergetycznych w systemach prądu przemiennego.
Transakcję ogłoszono w grudniu 2017 r., a spółka Linxon rozpoczęła działalność operacyjną 1 września 2018 r. SNC-Lavalin posiada większość udziałów i pakiet kontrolny w przedsiębiorstwie.

Linxon będzie realizować „pod klucz” projekty stacji elektroenergetycznych w systemach prądu przemiennego, związane z wytwarzaniem i przesyłem energii ze źródeł odnawialnych i konwencjonalnych. Rozwiązania „pod klucz” będą obejmować projektowanie, prace inżynieryjne, zaopatrzenie, budowę, zarządzanie, rozruch i wsparcie posprzedażowe. Linxon będzie dysponować wstępnym portfelem zamówień o wartości 340 milionów USD.

Frédéric Tréfois, obecnie odpowiedzialny za EPC (engineering, procurement and construction, czyli prace inżynierskie, realizację dostaw i prace budowlano-montażowe) w biznesie Stacji Elektroenergetycznych ABB, został mianowany dyrektorem generalnym Linxon.SNC-Lavalin to założona w 1911 r. globalna firma świadcząca usługi zarządzająca projektami, a także będąca ważnym graczem wśród właścicieli infrastruktury. 3 lipca 2017 r. SNC-Lavalin nabyło Atkins, firmę konsultingową z zakresu projektowania, prac inżynieryjnych i zarządzania projektami,

ABB specjalizuje się m.in. w sieciach energetycznych, produktach elektryfikacji, automatyce przemysłowej, robotyce i systemach napędowych. Firma obsługuje klientów z sektora użyteczności publicznej, przemysłu oraz transportu i infrastruktury na całym świecie. Grupa ABB zatrudnia około 147 000 pracowników w ponad 100 krajach świata.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-2