reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© dmitriy shironosov dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 05 września 2018

MSPO: Raytheon chce, by Mesko produkowało rakiety SkyCeptor

W skarżyskim Mesko może powstać linia do produkcji rakiet SkyCeptor - zapowiedział podczas trwającego właśnie Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego John Baird, wiceprezes Raytheon Integrated Defense Systems.
Jak czytamy w komunikacie na stronach MSPO, w świętokrzyskiej fabryce prawdopodobnie powstanie jedyna na świecie linia produkcyjna rakiet SkyCeptor, które wykorzystywane są w systemie obrony przeciwlotniczej Patriot. John Baird z Raytheon Integrated Defense Systems zwrócił uwagę na posunięty stopień negocjacji z MESKO. – Wyprzedziliśmy harmonogram [przewidziany dla pierwszej fazy-red.], żeby kluczowe inwestycje kapitałowe zaczęły się nieco wcześniej – podkreślił.

Integracja SkyCeptorów jest elementem modernizacji systemu Patriot. Polska chce kupić łącznie osiem baterii, przy czym w pierwszym etapie dostarczone mają być dwie za przeszło 16 mld PLN. Pierwsza bateria trafi do Polski w 2022 roku.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-2