reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Govecs Przemysł elektroniczny | 04 września 2018

Govecs zamierza rozwijać produkcję w Polsce

Niemiecki producent elektrycznych skuterów, który ma swój zakład we Wrocławiu, przygotowuje się do giełdowego debiutu, a pozyskane pieniądze zamierza przeznaczyć m.in. na rozwój działalności w Polsce.
Govecs zamierza wejść na giełdę we Frankfurcie jesienią tego roku. Pozyskane w ten sposób fundusze Govecs chce przeznaczyć na inwestycje, w szczególności na zwiększenie mocy produkcyjnych w Polsce oraz na dalszy rozwój istniejących produktów i usług – poinformowała firma w komunikacie.

Govecs to producent elektrycznych skuterów. Firma ma swoją fabrykę we Wrocławiu, aktualnie tamtejsze moce produkcyjne to 15 tys. pojazdów rocznie.

Govecs zwraca uwagę, że rynek elektrycznych skuterów w Europie jest wciąż w początkowej fazie rozwoju, ale można się na nim spodziewać szybkich wzrostów: o ponad 25% rocznie do 2026 roku. Niemiecki producent chwali się 40% udziałami w rynku światowym i 60% - w Europejskim.

W 2017 roku przychody Govecs wzrosły ponad dwukrotnie i wyniosły około 15 mln EUR. Według obecnych prognoz, obroty za bieżący rok znowu znacząco pójdą w górę i wyniosą 24-28 mln EUR.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-2