reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© thomaspajot dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 03 września 2018

Nestmedic ma finansowanie na rozwój mobilnego KTG w Skandynawii

Telemedyczna Nestmedic S.A. pozyskała milion złotych na realizację ekspansji międzynarodowej systemu mobilnego badania KTG.
Dwóch prywatnych inwestorów obejmie nowe akcje Spółki po cenie 2,80 zł czyli o 22% wyższa od kursu zamknięcia z 29 sierpnia i o 4% wyższej od średniego kursu z ostatniego miesiąca. Na potrzeby transakcji wyemitowanych zostanie 357 000 akcji.

Dzięki pozyskanym środkom Spółka będzie mogła prowadzić kolejne pilotaże oraz przygotowywać wdrożenia na rynkach skandynawskich, szczególnie w Finlandii i Danii, gdzie wiele instytucji i firm medycznych jest zainteresowanych systemem Pregnabit.

Spółka oprócz polskiego rynku umożliwiła korzystanie ze swojego rozwiązania ciężarnym kobietom w Finlandii, Danii, Portugalii, Katarze oraz w Kenii. Za ekspansję międzynarodową odpowiada Sławomir Bartoszcze, który w maju dołączył do zespołu Nestmedic. Wcześniej zdobywał doświadczenia w obszarze komercjalizacji rozwiązań medycznych w takich korporacjach, jak CompuGroup Medical Poland, GlaxoSmithKline czy Pliva Kraków.

Nestmedic S.A. jest innowacyjną spółką technologiczną działającą w obszarze telemedycyny i digital health – dynamicznie rozwijających się segmentów rynku medycznego na świecie. Firma opracowała i dostarcza mobilne rozwiązanie telemedyczne do zdalnego badania KTG, przeprowadzanego u kobiet w ciąży – system Pregnabit.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-1