reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© thomaspajot dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 03 września 2018

Nestmedic ma finansowanie na rozwój mobilnego KTG w Skandynawii

Telemedyczna Nestmedic S.A. pozyskała milion złotych na realizację ekspansji międzynarodowej systemu mobilnego badania KTG.
Dwóch prywatnych inwestorów obejmie nowe akcje Spółki po cenie 2,80 zł czyli o 22% wyższa od kursu zamknięcia z 29 sierpnia i o 4% wyższej od średniego kursu z ostatniego miesiąca. Na potrzeby transakcji wyemitowanych zostanie 357 000 akcji.

Dzięki pozyskanym środkom Spółka będzie mogła prowadzić kolejne pilotaże oraz przygotowywać wdrożenia na rynkach skandynawskich, szczególnie w Finlandii i Danii, gdzie wiele instytucji i firm medycznych jest zainteresowanych systemem Pregnabit.

Spółka oprócz polskiego rynku umożliwiła korzystanie ze swojego rozwiązania ciężarnym kobietom w Finlandii, Danii, Portugalii, Katarze oraz w Kenii. Za ekspansję międzynarodową odpowiada Sławomir Bartoszcze, który w maju dołączył do zespołu Nestmedic. Wcześniej zdobywał doświadczenia w obszarze komercjalizacji rozwiązań medycznych w takich korporacjach, jak CompuGroup Medical Poland, GlaxoSmithKline czy Pliva Kraków.

Nestmedic S.A. jest innowacyjną spółką technologiczną działającą w obszarze telemedycyny i digital health – dynamicznie rozwijających się segmentów rynku medycznego na świecie. Firma opracowała i dostarcza mobilne rozwiązanie telemedyczne do zdalnego badania KTG, przeprowadzanego u kobiet w ciąży – system Pregnabit.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 15 2018 17:25 V11.9.0-2