reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© adam121 dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 29 sierpnia 2018

Aplisens wchodzi w nową produkcję

Producent aparatury kontrolno-pomiarowej zamierza uruchomić seryjną produkcję przepływomierzy elektromagnetycznych w pierwszej połowie przyszłego roku.
W najbliższej przyszłości, firma chce wejść na rynek przepływomierzy elektromagnetycznych: ‘Wszystko idzie zgodnie z planem. Budujemy nową halę obok zakładu w Radomiu. Zamówiliśmy też całą technologię do produkcji przepływomierzy. Koszt inwestycji szacujemy na około 11 mln zł. Produkcję chcielibyśmy uruchomić w pierwszej połowie 2019 roku. Oceniamy, że sprzedaż przepływomierzy powinna dynamicznie rosnąć i w perspektywie kilku lat może mieć znaczący udział w ogólnych przychodach Aplisensu’ mówi dla akcjonariat.pl Adam Żurawski, prezes Aplisensu

Poza nowym asortymentem, firma chce wejść na nowe rynki: ‘Sprzedajemy nasze produkty do około 100 krajów. Jednym z ciekawszych rynku są Stany Zjednoczone. Jednak zanim ruszymy tam ze sprzedażą musimy zdobyć stosowne certyfikaty. Sprzedaż w USA chcielibyśmy realizować począwszy od 2019 roku. Nadal wierzymy w rozwój w Turcji, choć kraj ten boryka się z problemami gospodarczymi. Jednak jest to olbrzymi rynek zbytu i chcielibyśmy tam zaistnieć. Nie wykluczone, że w perspektywie najbliższych miesięcy utworzymy tam spółkę. Poza tradycyjnie największymi dla nas rynkami zbytu – kraje WNP i UE – coraz więcej sprzedajemy do Korei Południowej, Wietnamu i Pakistanu’ dodaje Adam Żurawski.

Aplisens planuje też akwizycję spółki, produkującej urządzenia z zakresu automatyki przemysłowej. Negocjacje maja zakończyć się do końca roku. Spółka, z którą prowadzone są rozmowy, w latach 2015-2017 osiągnęła średnioroczne przychody na poziomie około 8 mln zł, a zysk netto w wysokości 0,8 mln zł.

Źródło: akcjonariat.pl

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-1