reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© designersart dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 28 sierpnia 2018

ERC inwestuje w Altlight

Dzięki nowym środkom krakowski start-up pozyska środki na komercjalizację systemu smart home.
W ostatnim czasie ERC dokonał inwestycji w Altlight – startup tworzący wysokiej jakości rozwiązania smart home, obejmujące tanie i przyjazne dla użytkownika systemy sterujące pracą urządzeń domowych i monitorujące parametry dostarczanej energii elektrycznej. Fundusz INNOventure zainwestował w ten pomysł biznesowy na wczesnym etapie, obejmującym zawiązanie spółki, wyposażenie laboratorium i stworzenie prototypów urządzeń. Obecnie, przy współudziale ERC, projekt wchodzi w kolejną fazę rozwoju, zmierzającą do skutecznej komercjalizacji opracowanych rozwiązań technologicznych.

PGE Ventures to powołany w ramach Grupy Kapitałowej PGE fundusz corporate venture capital, którego celem jest inwestowanie w start-upy z branży energetycznej. Jego profil obejmuje inwestycje w podmioty działające w obszarach komplementarnych w stosunku do podstawowej działalności PGE, a więc optymalizacji procesów wytwarzania i dystrybucji energii, magazynowania energii, czystych procesów wytwórczych, technologii informatycznych i komunikacyjnych w energetyce, wzbogacania surowców oraz utylizacji odpadów. Obecnie zarządza, współfinansowanym ze środków Brigde Alfa, funduszem ERC (Energy Research Capital), skupiającym się na inwestycjach w rozwiązania dla energetyki, Internet of Things, technologie informatyczne. ERC zamierza zainwestować łącznie 40 milionów złotych w blisko dwadzieścia młodych spółek.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 17 2018 15:35 V10.9.3-2