reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© adistock dreamstime.com Rynki | 24 sierpnia 2018

Rynek produkcji kontraktowej w górę

W 2017 roku przychody ze światowego rynku kontraktowej produkcji elektroniki (CM) wzrosły o 10,8% i wyniosły 471 mld USD (firmy EMS i ODM łącznie) – raportuje New Venture Research (NVR).
Jak podkreślają eksperci NVR, to zasadnicza zmiana po czterech latach spadków. Wzrost na rynku produkcji kontraktowej podtrzymywany był przez silny popyt na smartfony, a przychody z segmentu montażu tych urządzeń w 2017 roku wyniosły 14 mld USD.

Z kolei zamówienia związane z inwestycjami w infrastrukturę bezprzewodową przekroczyły 3 mld USD, jako że operatorzy przygotowują się do wdrożenia sieci 5G. Także w obszarze sieci LAN dużo się działo, jako że coraz popularniejsze usługi w chmurze wymagają rozwoju centrów danych.

To już ósmy rok z rzędu, gdy branża była dochodowa (8,4 mld USD) – biorąc pod uwagę 41 firm EMS oraz 18 ODM. Foxconn odpowiadał za niemal połowę pieniędzy, które zarobił sektor EMS w 2017 roku, natomiast zyski firm EMS stanowiły 78% łącznych zysków. Pegatron był wśród firm EMS drugi pod względem osiągniętych zysków netto (527 mln USD), a Flex trzeci z kwotą 320 mln USD. Jeśli chodzi o firmy ODM to na czele rankingu są Quanta Computer, Delta Electronics oraz Qisda. Tylko 4 firmy EMS oraz 2 ODM odnotowały w zeszłym roku straty.Wiecej informacji o śwatowym rynku usług produkcji elektroniki na stronie New Venture Research.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-1