reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© vladek dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 22 sierpnia 2018

Ekoenergetyka-Polska z dużą umową dla firmy z Hamburgu

Ekoenergetyka-Polska podpisała kontrakt na dostarczenie infrastruktury ładowania na ponad 7MW dla VHH - Verkehrsbetriebe Hamburg-Holstei.
Polski producent oraz VHH 17 sierpnia podpisali ośmioletnią umowę ramową na dostawy infrastruktury ładowania. Verkehrsbetriebe Hamburg-Holstei to operator transportu publicznego, który do 2030 roku planuje wprowadzić w całej swojej flocie autobusów pojazdy elektryczne.

- Ekoenergetyka-Polska odgrywa w tym projekcie bardzo ważną rolę, ponieważ jest dostawcą infrastruktury do ładowania tych pojazdów. Jest to obecnie największy projekt z obszaru elektromobilności transportu publicznego w Niemczech – powiedział Maciej Wojeński – wiceprezes i współzałożyciel firmy.

W ramach pierwszej dostawy zielonogórska firma ma zaprojektować i wdrożyć stację ładowania o mocy 1,2 MW. Blok będzie podzielony na cztery moduły o mocy 300 kW każdy, które przekażą energię nawet do 16 autobusów za pomocą punktów ładowania zwanych „Wallbox” wyposażonych w złącza plug-in.. Ładowanie pojazdów będzie odbywało się za pomocą złącza Combo-2 zgodnego ze standardem CCS. Każdy „Wallbox” będzie wyposażony w dwie wtyczki tego typu. Infrastruktura dostarczona do VHH będzie wyposażona w inteligentny system zarządzania, który umożliwia ładowanie autobusów elektrycznych z regulowaną mocą ładowania.

Ekoenergetyka-Polska ma dostarczyć pierwszy blok 1,2 MW w styczniu 2019 roku, następne dwa w połowie roku, zaś kolejne w dalszych etapach realizacji projektu.

Równolegle z pracami nad infrastrukturą niemiecki operator przystosował warsztat do obsługi i serwisu elektrycznych autobusów oraz planuje ich sukcesywny zakup. Do końca 2019 roku VHH planuje uruchomić 48 punktów ładownia.Zespół który przyczynił się do wygrania kontraktu składał się z polskich i niemieckich reprezentantów Ekoenergetyki.

© Ekoenergetyka-Polska to spółka założona w 2009 roku przez absolwentów Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 25 2018 19:10 V11.1.0-2