reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Chung Hong Electronics Poland Przemysł elektroniczny | 22 sierpnia 2018

USI zainwestuje w Chung Hong Electronics Poland

Universal Global Electronics, spółka zależna USI, przejmie 60% udziałów w Chung Hong Electronics Poland sp. z o.o., płacąc 78 mln RMB (11,4 mln USD).
Umowa przewiduje także, że w ciągu 6 miesięcy od przedstawienia raportu finansowego za rok 2020, Universal Global Electronics może przejąć pozostałe udziały w Chung Hong Electronics Poland.

Według raportu MMI, chiński USI (Universal Scientific Industrial) zajmuje 9. miejsce w rankingu największych globalnych dostawców usług produkcji elektroniki za 2017 rok. Po finalizacji transakcji, USI będzie dysponowało bazą produkcyjną w Europie, co pozwoli firmie na rozwój działalności w tym regionie oraz budowę bardziej kompletnego łańcucha dostaw. - W kontekście intensyfikacji wojen handlowych pomiędzy Chinami i Stanami Zjednoczonymi, przejęcie polskiej spółki ma symboliczne znacznie dla ekspansji biznesowej i przyspieszenia rozwoju USI – czytamy w komunikacie.

Główne zakłady USI znajdują się w Szanghaju, Kushan, Shenzhen, Tajwanie i Meksyku, wśród których produkcja dla branży motoryzacyjnej zlokalizowana jest przede wszystkim w Szanghaju i Meksyku. Aby sprostać zapotrzebowaniu na produkcję ze strony branży motoryzacyjnej w Europie, firma rozpoczęła poszukiwanie lokalizacji w tym regionie i ostatecznie zadecydowała o przejęciu polskiej spółki Chung Hong Electronics. Według raportu za 2017 roku, przychody USI pochodzące z sektora motoryzacyjnego wyniosły 1,678 mld RMB (245 mln USD) i stanowiły 5,64% całkowitych obrotów. USI zamierza na początku skoncentrować się na produkcji komponentów dla motoryzacji w Polsce, a w dłuższym okresie planuje działania w biznesie przemysłowym i serwerowym.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-2