reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 21 sierpnia 2018

VIGO System chce uruchomić produkcję materiałów półprzewodnikowych

W ciągu najbliższych 12 miesięcy kupi i zainstaluje całą infrastrukturę potrzebną do przedsięwzięcia – mówi w Parkiecie Adam Piotrowski, prezes Vigo System.
Producent detektorów łączy siły z Włodzimierzem Strupińskim, ojcem polskiego grafenu, by - zgodnie ze zaktualizowaną strategią - wesprzeć rozwój nowego obszaru działalności. Chodzi o produkcję materiałów półprzewodnikowych dla fotoniki podczerwieni.

- Naszym celem jest komercjalizacja technologii, którą od ponad 30 lat zajmuje się dr Włodzimierz Strupiński. W ciągu najbliższych 12 miesięcy kupimy i zainstalujemy całą infrastrukturę potrzebną do przedsięwzięcia i będziemy w stanie zademonstrować, że instalacja jest w stanie wykonać zadanie. Uważam, że – bazując na dotychczasowych kontraktach i klientach – będziemy w stanie rozpędzić biznes tak, by w ciągu dwóch, trzech lat uzyskać już znaczące przychody i rentowność – mówi w wywiadzie dla Parkietu Adam Piotrowski, prezes Vigo System.

Spółka zakłada, że dzięki wejściu w nowy obszar po 2020 roku średnioroczny wzrost przychodów wyniesie 20-30% przy zachowaniu wysokiej rentowności. Masowa produkcja materiałów półprzewodnikowych miałaby ruszyć w I kwartale 2020 roku. Według przyjętych ustaleń Vigo System zainwestuje do 20 mln zł w zakup specjalistycznych urządzeń i uruchomi produkcję w swojej fabryce.

Po pierwszym półroczu tego roku przychody producenta detektorów sięgnęły około 19 mln zł – rok wcześniej 14,9 mln zł. Celem spółki na cały 2018 rok jest osiągnięcie przychodów na poziomie 40 mln zł i 17 mln zł wyniku EBITDA. Na 2020 rok założono odpowiednio 80 mln zł i 30 mln zł.

Dziś akcje spółki zyskują ponad 3%.

Źródło: akcjonariat.pl

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-1