reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 21 sierpnia 2018

VIGO System chce uruchomić produkcję materiałów półprzewodnikowych

W ciągu najbliższych 12 miesięcy kupi i zainstaluje całą infrastrukturę potrzebną do przedsięwzięcia – mówi w Parkiecie Adam Piotrowski, prezes Vigo System.
Producent detektorów łączy siły z Włodzimierzem Strupińskim, ojcem polskiego grafenu, by - zgodnie ze zaktualizowaną strategią - wesprzeć rozwój nowego obszaru działalności. Chodzi o produkcję materiałów półprzewodnikowych dla fotoniki podczerwieni.

- Naszym celem jest komercjalizacja technologii, którą od ponad 30 lat zajmuje się dr Włodzimierz Strupiński. W ciągu najbliższych 12 miesięcy kupimy i zainstalujemy całą infrastrukturę potrzebną do przedsięwzięcia i będziemy w stanie zademonstrować, że instalacja jest w stanie wykonać zadanie. Uważam, że – bazując na dotychczasowych kontraktach i klientach – będziemy w stanie rozpędzić biznes tak, by w ciągu dwóch, trzech lat uzyskać już znaczące przychody i rentowność – mówi w wywiadzie dla Parkietu Adam Piotrowski, prezes Vigo System.

Spółka zakłada, że dzięki wejściu w nowy obszar po 2020 roku średnioroczny wzrost przychodów wyniesie 20-30% przy zachowaniu wysokiej rentowności. Masowa produkcja materiałów półprzewodnikowych miałaby ruszyć w I kwartale 2020 roku. Według przyjętych ustaleń Vigo System zainwestuje do 20 mln zł w zakup specjalistycznych urządzeń i uruchomi produkcję w swojej fabryce.

Po pierwszym półroczu tego roku przychody producenta detektorów sięgnęły około 19 mln zł – rok wcześniej 14,9 mln zł. Celem spółki na cały 2018 rok jest osiągnięcie przychodów na poziomie 40 mln zł i 17 mln zł wyniku EBITDA. Na 2020 rok założono odpowiednio 80 mln zł i 30 mln zł.

Dziś akcje spółki zyskują ponad 3%.

Źródło: akcjonariat.pl
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
January 11 2019 20:28 V11.10.27-2