reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© IntuitiveSurgical Przemysł elektroniczny | 21 sierpnia 2018

Synektik dostarczy robota da Vinci dla Szpitala Mazovia

Grupa Synektik podpisała umowę sprzedaży systemu robotycznego da Vinci dla NZOZ Szpital Mazovia. Tym samym działająca na warszawskim Ursynowie placówka stanie się pierwszym prywatnym szpitalem w Polsce posiadającym robota chirurgicznego wyprodukowanego Intuitive Surgical.
- Da Vinci to najbardziej zaawansowany system robotyczny wykorzystywany do przeprowadzania zabiegów chirurgicznych m.in. w obszarze urologii, ginekologii i chirurgii ogólnej. Wyjątkowa precyzja oraz mała inwazyjność zabiegów przekłada się na wysoką efektywność operacji i znacznie ograniczenie ryzyka powikłań pooperacyjnych. Dlatego system da Vinci jest szczególnie przydatny m.in. przy prostatektomii radykalnej wykonywanej z powodu raka prostaty. Do tej pory rokrocznie setki polskich pacjentów cierpiących na raka prostaty decydowało się na przeprowadzenie operacji z wykorzystaniem robotów da Vinci w placówkach zagranicznych, głównie w Niemczech, Francji i Izraelu. Autoryzowane wprowadzenie systemów da Vinci na nasz rynek otwiera przed polskimi pacjentami szansę na skorzystanie z tej innowacyjnej technologii w kraju – komentuje Cezary Kozanecki, prezes zarządu Synektik SA.

Cezary Kozanecki ocenia, że jeszcze w tym roku kolejne roboty Intuitive Surgical mogą trafić do polskich szpitali. – Jesteśmy w dialogu z kilkoma publicznymi i prywatnymi placówkami, zainteresowanymi dostępem do tej innowacyjnej technologii. Z perspektywy zarówno Intuitive Surgical jak i Synektik kluczowym jest, by zakupowi tych urządzeń towarzyszył precyzyjny plan ich dalszego użytkowania. Dla właściwego wykorzystania tak zaawansowanej technologii jak ta oferowana w ramach systemów da Vinci bardzo istotne jest odpowiednio częste przeprowadzanie zabiegów przez chirurgów – operatorów systemów. Operowanie przy wykorzystaniu systemów da Vinci można porównać do pilotażu samolotów. Tylko regularnie wykonywane operacje przez przeszkolony i doświadczony personel, zapewnienie oryginalnych instrumentów oraz akcesoriów, a także autoryzowany serwis urządzeń gwarantują wysoką skuteczność zabiegów i bezpieczeństwo pacjentów. Cieszymy się, że zarówno szpitale, jak i kluczowi decydenci polskiej służby zdrowia są zdeterminowani, by przy wykorzystaniu technologii da Vinci dokonać w Polsce rewolucji jakościowej w terapii szeregu schorzeń, z rakiem prostaty na czele – dodaje Kozanecki.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 15 2018 17:25 V11.9.0-1