reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Homag Przemysł elektroniczny | 20 sierpnia 2018

HOMAG Group otwiera centrum inżynieryjne w Poznaniu

Rozwój nowych technologii ułatwiających rozruch linii produkcyjnych, prace nad oprogramowaniem i rozwiązaniami cyfrowymi dla sieci inżynieryjnych oraz uruchomienie prototypowni to główne priorytety nowego centrum Grupy HOMAG otwartego w Poznaniu.
Placówka już teraz zatrudnia kilkudziesięciu inżynierów z działu badań i rozwoju, a w 2019 roku firma planuje zatrudnić kolejnych fachowców z obszaru konstrukcji mechanicznej, elektrycznej, programistów i projekt managerów.

Zatrudnieni specjaliści rozwijają i udoskonalają technologię wirtualnego uruchamiania maszyn, dzięki której skróceniu ulegnie czas rozruchu linii produkcyjnej. Dzięki temu eliminuje się wielogodzinne prace programistów bezpośrednio u klientów. Planowane uruchomienie prototypowni ułatwi z kolei bezpośrednie nadzorowanie wypracowanych rozwiązań.

- Poznań stanie się ważną częścią naszej globalnej sieci inżynieryjnej, a jej głównym celem będzie automatyzacja, oprogramowanie i rozwiązania cyfrowe - podkreśla Pekka Paasivaara, dyrektor generalny Grupy HOMAG.
Nowa lokalizacja znajduje się w kompleksie Business Garden Poznań, około 40 kilometrów od drugiego pod względem wielkości zakładu Grupy HOMAG w Środzie Wielkopolskiej, gdzie jest zatrudnionych blisko 750 osób. W budynku znajdować się będzie m.in. centrum kompetencji robotyzacji. Dzięki nowej siedzibie inżynierowie z obu miast mogą bezpośrednio współpracować przy realizacji kolejnych projektów.

- Struktura nowego centrum w Poznaniu jest podzielona na kilka obszarów - R&D, Product Management, Application Engineering i Order Engineering - wyjaśnia Maciej Stajewski, dyrektor zarządzający HOMAG Polska. - Celem pierwszego jest rozwój nowych produktów i technologii. Drugi zajmuje się zarządzaniem produktem w oparciu o panujące na rynku trendy. Application Engineering ma za zadanie projektowanie kompleksowych linii produkcyjnych i dostosowanie rozwiązań firmowych do potrzeb klienta, natomiast Order Engineering to przygotowanie dokumentacji produkcyjnej.

Jak podkreśla firma, wybór stolicy Wielkopolski nie jest przypadkowy. Na decyzję wpłynęła między innymi obecność w tym mieście wielu renomowanych instytucji naukowych, w tym 5 z 30 najlepszych uczelni w kraju. Prace związane z projektem oraz wizualizacją nowego centrum rozpoczęły się na początku tego roku.HOMAG Group jest dostawcą zintegrowanych rozwiązań dla produkcji w przemyśle drzewnym i stolarniach. Grupę tworzy 14 wyspecjalizowanych firm produkcyjnych oraz 23 firmy handlowe i serwisowe, a współpracuje z nią około 60 wyłącznych partnerów handlowych na całym świecie. HOMAG Group zatrudnia około 6400 pracowników i oferuje swoim klientom rozwiązania do cyfrowej produkcji, oparte na ciągłości danych cyfrowych od punktu sprzedaży poprzez cały proces produkcyjny, w połączeniu z kompleksowym pakietem oprogramowania. Od października 2014 r. firma należy do grupy Dürr, która jest większościowym udziałowcem przedsiębiorstwa.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-2