reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 17 sierpnia 2018

Umicore z zezwoleniem w strefie

Umicore, czyli belgijska Grupa, która zamierza produkować w Nysie materiały do baterii litowo-jonowych, uzyska zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie WSSE „INVEST-PARK” w Podstrefie Nysa.
Zarządzający Wałbrzyską Specjalną Strefą Ekonomiczną „INVEST-PARK” poinformował, że 25 lipca 2018 r. zakończyła prace komisja do spraw rokowań mających na celu wyłonienie przedsiębiorcy, który uzyska zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie WSSE „INVEST– PARK” w Podstrefie Nysa uprawniające do korzystania z pomocy publicznej. Zezwolenie otrzyma Umicore Poland sp. z o.o., do 2 sierpnia działający pod nazwą Umicore Rechargeable Battery Materials Poland sp. z o.o.

Umicore to globalna grupa działająca w branży technologii materiałowych, dostawca m.in. dla branży motoryzacyjnej i maszynowej, rozwijająca dział elektromobilności. Wytwarzane przez nią materiały wykorzystywane są w motoryzacji m.in. w bateriach do e-aut. W roku 2017 grupa wygenerowała obrót w wysokości 12,3 miliarda euro. Obecnie zatrudnia 9 700 osób. Umicore działa już na rynku polskim – w 2014 roku zdecydowała o budowie fabryki katalizatorów w Nowej Rudzie. Inwestycja ta warta była 160 mln zł, a została otwarta w 2016 roku. W Nysie natomiast Umicore zamierza zainwestować 660 mln EUR, pracę ma tam znaleźć 400 osób.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 17 2018 15:35 V10.9.3-2