reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Jenoptik Przemysł elektroniczny | 13 sierpnia 2018

Jenoptik inwestuje w berliński zakład

Jednoptik, w ramach dostosowania działalności do rosnącego popytu na diody laserowe wysokiej mocy, przeprowadza modernizację zakładu i zwiększa zatrudnienie.
Jednoptik inwestuje w nowoczesny sprzęt do produkcji, aby zapewnić konkurencyjność firmy w podstawowym dla niej biznesie fotoniki. Dzięki nowym maszynom i systemom, Jenoptik przyspieszy procesowanie zamówień na produkcję diod laserowych wysokiej mocy wytwarzanych w Parku Technologicznym Adlershof w Berlinie. Firma przygotowuje się tez na zwiększający się popyt na lasery półprzewodnikowe. Jenoptik informuje, że zainwestuje w produkcję w berlińskim zakładzie niską dwucyfrową kwotę liczoną w milionach EUR.

Inwestycje w produkcję oraz clean roomy sprawia, że potrzebni są nowi pracownicy. Jenoptik zatrudnia specjalistów m.in. inżynierii produkcji, techników laboratoryjnych, mechaników precyzyjnych czy chemików. Do końca tego roku liczba osób pracujących w Adlershof powinna wzrosnąć do 75. Gdy w 2016 rok otwierano ten oddział produkcyjny, było w nim zaledwie 18 pracowników.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 18 2018 17:55 V10.0.0-2