reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Jenoptik Przemysł elektroniczny | 13 sierpnia 2018

Jenoptik inwestuje w berliński zakład

Jednoptik, w ramach dostosowania działalności do rosnącego popytu na diody laserowe wysokiej mocy, przeprowadza modernizację zakładu i zwiększa zatrudnienie.
Jednoptik inwestuje w nowoczesny sprzęt do produkcji, aby zapewnić konkurencyjność firmy w podstawowym dla niej biznesie fotoniki. Dzięki nowym maszynom i systemom, Jenoptik przyspieszy procesowanie zamówień na produkcję diod laserowych wysokiej mocy wytwarzanych w Parku Technologicznym Adlershof w Berlinie. Firma przygotowuje się tez na zwiększający się popyt na lasery półprzewodnikowe. Jenoptik informuje, że zainwestuje w produkcję w berlińskim zakładzie niską dwucyfrową kwotę liczoną w milionach EUR.

Inwestycje w produkcję oraz clean roomy sprawia, że potrzebni są nowi pracownicy. Jenoptik zatrudnia specjalistów m.in. inżynierii produkcji, techników laboratoryjnych, mechaników precyzyjnych czy chemików. Do końca tego roku liczba osób pracujących w Adlershof powinna wzrosnąć do 75. Gdy w 2016 rok otwierano ten oddział produkcyjny, było w nim zaledwie 18 pracowników.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2