reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 10 sierpnia 2018

Nokia i Wrocław będą razem tworzyć inteligentne miasto

Wrocław podpisał list intencyjny o współpracy z firmą Nokia. Wspólnym celem partnerów jest opracowanie i realizacja strategii inteligentnego miasta - informuje portal wroclaw.pl.
Celem listu jest opracowanie i realizacja strategii inteligentnego miasta, m.in. w zakresie zwiększenia interaktywności i wydajności infrastruktury miejskiej, a także podniesienia świadomości mieszkańców w zakresie nowych technologii.

Główne projekty planowane w ramach partnerstwa to nowy pomysł na przystanek komunikacji miejskiej i dokładna lokalizacja wrocławskich autobusów i tramwajów.

- Już jakiś czas temu rozpoczęliśmy współpracę na linii Wrocław – Nokia, a teraz w postaci listu intencyjnego ją formalizujemy. Chcemy wykorzystywać technologie, które Nokia posiada, nad którymi pracuje i które mogą być przydatne miastu i jego mieszkańcom. Większa część prac realizowana z miastem ma charakter badawczo-rozwojowy, ale może popchnąć Wrocław w kierunku ciekawych rozwiązań i dać również możliwość innym miastom skorzystania z wypracowanych tutaj innowacji – stwierdził wiceprezydent Wrocławia Maciej Bluj.

– Nokia w tej chwili zatrudnia ponad 6000 osób, z czego aż 4000 pracuje we Wrocławiu i to właśnie tu opracowujemy technologie przyszłości, m.in. 5G. Cieszymy się, że ten potencjał będziemy mogli wykorzystać także do rozwoju inteligentnego miasta. List intencyjny to dopiero początek, mam nadzieję, owocnej i długofalowej współpracy, przynoszącej korzyści dla wszystkich mieszkańców – powiedział prezes firmy Nokia Solutions and Networks Piotr Kaczmarek.

Źródło: wroclaw.pl

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1