reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 09 sierpnia 2018

Scanfil: bardzo dobry drugi kwartał

Scanfil opublikował raport finansowy za pierwszą połowę 2018 roku. Obroty za pierwszych sześć miesięcy wyniosły 291,3 mln EUR, czyli o 14,4% więcej niż w analogicznym okresie roku poprzedniego.
Zysk operacyjny za okres od stycznia do czerwca 2018 roku wyniósł 21,5 mln EUR (+63% r/r), zysk netto natomiast – 15,5 mln EUR (+53% r/r), a zysk na akcję 0,24 EUR.

- Drugi kwartał był rekordowy zarówno pod względem sprzedaży, jak i zysku operacyjnego. Kontynuowaliśmy rozwój podobnie jak w pierwszym kwartale tego roku: obroty wzrosły o około 15% w porównaniu do 2Q2017, a zysk operacyjny zwiększył się o 59% r/r. Przychody z niemal każdego segmentu zwiększyły się w porównaniu do poprzedniego roku (z wyjątkiem segmentu Networks & Communication), przy czym największą dynamiką wzrostu charakteryzowały się dywizje Other Industries, a także Urban Application oraz Medtec, Life Science i Environmental Measurements – powiedział Petteri Jokitalo, CEO Scanfil.



Scanfil szacuje, że przychody za cały 2018 rok znajdą się w przedziale 545-585 mln EUR, a zysk operacyjny w granicach 36-40 mln EUR. - Będziemy dążyć do osiągania wzrostów przychodów ze strony nowych klientów, głównie w krajach skandynawskich oraz w Europie Środkowej, zarówno poprzez rozwój organiczny, jak i ewentualne przejęcia. Jesteśmy dobrze przygotowani do osiągnięcia naszych celów na 2020 rok, które zakładają sprzedaż na poziomie 600 mln EUR (z wyłączeniem potencjalnych akwizycji) – informuje spółka w komunikacie.

© Scanfil

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1