reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 08 sierpnia 2018

Samsung zapowiada gigantyczne inwestycje w nowoczesne technologie

Ponad 22 mld USD zamierza przeznaczyć koreański koncern na takie obszary, jak sztuczna inteligencja, 5G, elektronika dla motoryzacji czy biofarmaceutyki w ciągu najbliższych trzech lat.
Samsung ogłosił plany inwestycyjne, które mają zapewnić przyszły wzrost koncernu. Inicjatywy poprowadzi głównie Samsung Electronics w obszarach sztucznej inteligencji (AI), 5G, komponentów elektronicznych dla motoryzacji oraz biofarmaceutyków.

Samsung zamierza znacznie zwiększyć swoje możliwości badawcze w zakresie sztucznej inteligencji,, zwiększając liczbę ekspertów zatrudnionych w centrach AI do 1000 osób. Koreańskie przedsiębiorstwo będzie też mocno inwestować w chipsety oraz rozwiązania i sprzęt z zakresu 5G, aby zostać globalnym graczem na tym zaawansowanym rynku.

Kolejnym celem Samsunga jest pozycja lidera w sektorze komponentów elektronicznych do samochodów następnej generacji, szczególnie w zakresie SoC dla aplikacji autonomicznej jazdy oraz innych półprzewodników, rozwiązań telekomunikacyjnych i technologii wyświetlaczy.

Zapowiadane inwestycje to część większej strategii rozwoju Samsunga, która zakłada inwestycje w wysokości 160 mld USD (większość w Korei) w ciągu trzech lat. W tym okresie Samsung zamierza zatrudnić 40 tys. osób. Plany obejmują m.in. rozwój działalności badawczo-rozwojowej oraz inwestycje w zakłady produkcyjne wytwarzające półprzewodniki czy wyświetlacze.

Samsung zamierza także uruchomić inicjatywy, które wzmocnią możliwości koncernu w tworzeniu ekosystemu innowacyjnych przedsiębiorstw z zakresu cyfrowej gospodarki. Dotyczy to w szczególności programów inkubacji start-upów, także dla firm spoza koncernu oraz dużego programu szkoleń software’owych.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1