reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Taiwan Semiconductor Manufacturing Przemysł elektroniczny | 06 sierpnia 2018

Fabryki TSMC zaatakowane przez wirusa

W zeszłym tygodniu komputerowy wirus sparaliżował pracę niektórych fabryk tajwańskiego producenta chipów.
Jak poinformowało TSMC w komunikacie, na dzisiaj spodziewany jest powrót do sytuacji sprzed awarii. Wirus nie był efektem ataku hakerskiego, ale rozprzestrzenił się w firmowej sieci z powodu nieprawidłowej pracy podczas procesu instalacji nowego narzędzia. TSMC zapewnia, że integralność danych i poufne informacje nie zostały naruszone, nie podaje jednak szczegółów dotyczących utrudnień w pracy fabryk.

TSMC informuje, że ten incydent spowoduje opóźnienia dostaw i dodatkowe koszty. - Szacujemy, że wpłynie to na obniżenie przychodów z trzeciego kwartału o około 3%, a marża brutto spadnie o 1 punkt procentowy. Jesteśmy przekonani, że opóźnienia w dostawach zakończą się w czwartym kwartale 2018 roku i podtrzymujemy prognozę wysokiego jednocyfrowego wzrostu przychodów za 2018 rok – czytamy w komunikacie firmy.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 11:45 V11.5.4-2